Reklama

Reklama

Mazowieckie: Ciało noworodka w sortowni śmieci w Płońsku

W poniedziałek nad ranem pracownicy sortowni w Płońsku (woj. mazowieckie) poinformowali o znalezieniu martwego noworodka - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

Jak przekazała Iwona Śmigielska-Kowalska, znalezione ciało należało do około 30 tygodniowego noworodka płci męskiej. "Prokurator był na miejscu z policją. Przeprowadzono oględziny" - dodała prokurator.

Reklama

Jako pierwszy o sprawie napisał portal plonskwsieci.pl.

Według informacji portalu ciało noworodka zawinięte w torbę znalazł jeden z pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku na ostatnim odcinku linii ręcznego sortowania odpadów.

"Makabrycznego odkrycia dokonano już pod koniec procesu sortowania, na tzw. sicie obrotowym, wtedy musiało dojść do odsłonięcia jakiejś części zwłok" - powiedział portalowi prezes miejskiej spółki PGK Dariusz Matuszewski.

Jak dodał Matuszewski, "sortowane śmieci pochodziły z dzisiejszego załadunku i odbierane były w przeważającej większości z Płońska". Portal podaje także, że jeden z kontenerów na odpady nosił ślady podpalenia.

"Szok, pracownicy sortowni bardzo to wszystko przeżywają, w większości pracują tam kobiety. Odbije się to na ich pracy. Kazałem zatrzymać wszelkie działania" - przyznaje Dariusz Matuszewski, dodając, że to pierwsze tego typu zdarzenie, jeśli chodzi o naszą sortownię, jak istnieje ona 10 lat" - napisano na portalu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama