Reklama

Mazowieckie: Autobus wjechał na teren posesji. Dziewięć osób w szpitalu

W Nowym Gulczewie pod Płockiem (Mazowieckie) autobus komunikacji miejskiej zderzył się z osobowym audi, po czym zjechał z drogi i wjechał na teren posesji. Do szpitala trafiło dziewięć osób, w tym kierowcy obu pojazdów.

Do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej linii 130 z osobowym audi doszło w poniedziałek po południu w Nowym Gulczewie tuż za granicą administracyjną Płocka - linia 130 obsługuje tam połączenia z sąsiednią gminą Słupno.

- Obecnie trwa szczegółowe ustalanie okoliczności, w jakich doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus Komunikacji Miejskiej zderzył się z osobowym audi. Po zderzeniu autobus zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji - przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska. Jak podkreśliła, "z obrażeniami ciała do szpitala przewiezionych zostało dziewięć osób, w tym kierowcy obu pojazdów".

Reklama

Wcześniej straż pożarna, która na miejscu wraz z pogotowiem ratunkowym udzielała pomocy poszkodowanym, podawała, że w wypadku ucierpiało 11 osób.

Kierowała doświadczona pracownica

Rzeczniczka komunikacji miejskiej w Płocku Kinga Wochowska powiedziała, że autobus, który brał udział w wypadku, został "znacznie uszkodzony". Jak zaznaczyła, kierowała nim doświadczona pracownica spółki, zatrudniona tam od ponad ośmiu lat. - Wstępne ustalenia wskazują, że samochód osobowy, który zderzył się z autobusem, wyjechał z drogi podporządkowanej - dodała Wochowska.

Wyjaśniła, że każde zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej w Płocku jest poddawane ocenie przez działającą w spółce komisję bezpieczeństwa. - W każdym takim przypadku komisja ta, zgodnie z przyjęta procedurą, omawia aspekty techniczne, dotyczące pojazdu, jak również zachowanie kierowcy - powiedziała Wochowska.

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy