Reklama

Mazowieckie: Areszt dla Ukraińca, który przewoził Irakijczyków nielegalnie przebywających w Polsce

Do aresztu tymczasowego trafił 47-letni obywatel Ukrainy, który przewoził autem nielegalnie przebywających w Polsce czterech Irakijczyków – poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.asp. Marzena Laczkowska. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

W niedzielę wieczorem policjanci patrolowali teren Małkini Górnej. Na ul. Szosowej zatrzymali do kontroli drogowej skodę. - Kierujący autem 47-letni obywatel Ukrainy, mieszkający na terenie województwa dolnośląskiego, przewoził autem czterech Irakijczyków w wieku 19-24 lata - przekazała rzeczniczka.

Dodała, że obywatele Iraku nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Kierowca wraz z pasażerami zostali osadzeni w policyjnych aresztach w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowie.

Areszt na trzy miesiące

We wtorek policjanci przewieźli Irakijczyków do Modlina, gdzie przekazali ich funkcjonariuszom Straży Granicznej. 47-letni obywatel Ukrainy usłyszał natomiast zarzut dotyczący pomocy w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy Polski.

W środę rano - na wniosek prokuratury - ostrowski sąd zastosował wobec 47-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Reklama


PAP
Dowiedz się więcej na temat: mazowieckie | irakijczycy | migranci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy