Reklama

Reklama

Marsz Niepodległości. Policja wyniosła uczestników kontrmanifestacji

Z okolic ronda de Gaulle'a policjanci wynieśli kilku mężczyzn, którzy uczestniczyli w kontrmanifestacji do Marszu Niepodległości. Na banerach można było przeczytać "nacjonalizm to nie patriotyzm". W marszu uczestniczą również działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spalili flagę Strajku Kobiet.

Funkcjonariusze obezwładnili i wynieśli z okolic ronda de Gaulle’a kilku mężczyzn z kontrmanifestacji. Mieli oni ze sobą banery z napisami, m.in. "nacjonalizm to nie patriotyzm".

W tym czasie marsz został wstrzymany. Do incydentu doszło na wysokości ulicy Smolnej. Marsz po kilku minutach ruszył dalej.

Marsz Niepodległości. Służby "wynoszą" uczestników

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań i zdjęć z udziałem polskiej policji. Funkcjonariusze dosłownie wynoszą uczestników kontrmanifestacji. W kontrze do Marszu Niepodległości zgromadziła się grupa Obywateli RP z banerami. 

Reklama

Młodzież Wszechpolska na obchodach święta 11 listopada 

Na Marszu Niepodległości obecni są również członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Działaczki organizacji spaliły flagę Strajku Kobiet, czym pochwalono się na Twitterze. "Działaczki Młodzieży Wszechpolskiej palą flagę samozwańczego Strajku Kobiet w imieniu wszystkich kobiet odrzucających feministyczne bzdury" - czytamy we wpisie. 

Co więcej, jak podaje wyborcza.pl, działacze Młodzieży Wszechpolskiej mają blokować marsz. Na udostępnionych zdjęciach widać również banery, z jakimi maszerują przez Warszawę. "Wszechpolacy przeciwko patocelebrytom niszczącym głowy młodych ludzi dla sławy i pieniędzy Oliwka Brazil, Jaś Kapela, Maja Staśko WON" - głosi jeden z napisów. Na innych banerach pojawia się również skreślony skrót LGBT. 

Czytaj również: Były ksiądz Jacek M. zatrzymany. Jest nagranie

Reklama

Reklama

Reklama