Reklama

Reklama

Marsz Niepodległości dotarł do Stadionu Narodowego

Marsz Niepodległości po godzinie 15:00 dotarł do Stadionu Narodowego. Marsz Niepodległości wyruszył dwie godziny wcześniej z Ronda Dmowskiego w centrum Warszawy. Według Roberta Bąkiewicza w Marszu Niepodległości bierze udział 150 tysięcy osób. Wcześniej organizatorzy podawali, że Marsz Niepodległości przyciągnął 100 tysięcy ludzi.

Marsz Niepodległości wyruszył z Ronda Dmowskiego po godzinie 13:00. Po około dwóch godzinach czoło Marszu Niepodległości dotarło do Stadionu Narodowego. Marsz Niepodległości jest zabezpieczany przez policję oraz wojsko. Uczestnicy Marszu Niepodległości będą się gromadzić na błoniach PGE Stadionu Narodowego. Ustawiona jest tam scena, na której ma odbyć się koncert. Przemawiać będą również organizatorzy wydarzenia.

Marsz Niepodległości. Spalone zdjęcie Donalda Tuska

Na razie Marsz Niepodległości przebiega spokojnie. Doszło jednak do kilku incydentów. Spalone zostało zdjęcie Donalda Tuska, a także niemiecka flaga. Uczestnicy Marszu Niepodległości nieśli też transparent przedstawiający prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z ogoloną głową.

Reklama

Marsz Niepodległości. Zobacz relację "minuta po minucie"

"Palę się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej" - napisał w odpowiedzi na spalenie swojego zdjęcia szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Marsz Niepodległości w Warszawie organizowały co roku środowiska narodowe. W tym roku jest jednak inaczej, ponieważ sądy nie zgodziły się na rejestrację Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości doszedł ostatecznie do skutku, bo nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. 

Marsz Niepodległości. Doszło do kilku incydentów - ZOBACZ

Tegoroczny Marsz Niepodległości przechodzi pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż". Na czele zgromadzenia ustawiły się grupy rekonstrukcji historycznej odtwarzające polską husarię oraz wojskowych z okresu II wojny światowej. Obok nich stoją tysiące uczestników z biało-czerwonymi flagami. Widoczne jest także kilkanaście zielonych flag Obozu Narodowo-Radykalnego.

Marsz Niepodległości. Organizatorzy podali liczbę uczestników

Szef Straży Narodowej Robert Bąkiewicz napisał na Twitterze, że w Marszu Niepodległości bierze udział 150 tysięcy osób. Wcześniej organizatorzy podawali, że Marsz Niepodległości przyciągnął 100 tysięcy ludzi. 

Marsz Niepodległości. Utrudnienia w Warszawie

W związku ze zgromadzeniem w centrum miasta należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Od rana ruch kołowy wyłączony jest na Alejach Jerozolimskich na odcinku od ronda Czterdziestolatka do al. Poniatowskiego - w tym na moście Poniatowskiego. Utrudnienia dotyczą także ul. Marszałkowskiej na odcinku od pl. Konstytucji do ul. Świętokrzyskiej, Nowym Świecie na odcinku od ul. Książęcej do ul. Świętokrzyskiej wraz z rondem de Gaulle'a oraz skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Kruczą. Na objazdy kierowany jest szereg linii tramwajowych oraz autobusowych, m.in. te łączące Pragę i Śródmieście oraz przejeżdżające przez Trakt Królewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy