Reklama

Reklama

Mariusz Bieniek odnaleziony. Na jego ciało natrafili wędkarze

Wędkarze natrafili na dryfujące na Wiśle ciało. Płocka policja potwierdziła, że to zwłoki tamtejszego starosty. Informację tę przekazał także prezydent miasta. "Wszyscy do końca mieliśmy nadzieję. Niestety, dziś nadeszła bardzo smutna informacja o odnalezieniu ciała tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka" - napisał Andrzej Nowakowski. "Powiat płocki pogrążył się w żałobie" - napisano na stronach urzędu.

"Wszyscy do końca mieliśmy nadzieję... Niestety, dziś nadeszła bardzo smutna informacja o odnalezieniu ciała tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka, starosty powiatu płockiego. Wiele razy miałem okazję z Nim współpracować i poznałem Go jako świetnego samorządowca, zaangażowanego w swoją pracę na rzecz naszej lokalnej wspólnoty, zawsze gotowego do działania i niesienia pomocy. Był młody, energiczny, miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia... Żonie, dzieciom i wszystkim bliskim Zmarłego składam wyrazy najszczerszego współczucia" - napisał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Reklama

"Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku"

Informację prezydenta potwierdziło także Starostwo Powiatowe w Płocku. "Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego Starosty Płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dn. 22 sierpnia 2021 roku" - napisano. 

"Poszukiwania trwały kilka dni. Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego - wszyscy mieli nadzieję na cud. Ten się jednak nie zdarzył. W akcję na Wiśle zaangażowani byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, policjanci, członkowie WOPR-u. W sumie dziesiątki osób. Na rzece pracowały łodzie i grupy nurków, w użyciu był sonar. Ciało śp. Mariusza Bieńka zostało odnalezione w środę, 25 sierpnia, ok. 2 km od starego mostu w Płocku. Powiat Płocki pogrążył się w żałobie" - czytamy w komunikacie.

Z łodzi wypadło trzech mężczyzn, w tym Mariusz Bieniek

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji, którą zakończono po zmroku.

- Ujawnione zwłoki to ciało starosty płockiego - przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska. 

Kondolencje w związku ze śmiercią starosty złożył marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Struzik. "Czasami po prostu brak słów. Trudno uwierzyć, a jeszcze trudniej zrozumieć. Nie sposób się pogodzić. Nagle, zbyt wcześnie odszedł nasz Przyjaciel - Mariusz Bieniek. Starosta Płocki, Ludowiec, oddany regionowi samorządowiec. Wyrazy współczucia dla Rodziny" - napisał na Twitterze Struzik.

Szeroko zakrojone poszukiwania

Po otrzymaniu w niedzielę wieczorem zgłoszenia o wypadku łodzi na Wiśle w rejonie miejscowości Świniary niedaleko Płocka do akcji ratunkowej skierowano jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny wykorzystano sonar - na rzece poszukiwania prowadziło w niedzielę w sumie sześć łodzi.

W trakcie poniedziałkowych poszukiwań na miejscu obecni byli m.in. przedstawiciele samorządu powiatu płockiego, a także pochodzący z Płocka poprzedni tamtejszy starosta, obecnie wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL). Mariusz Bieniek, lat 38, zastąpił go na stanowisku płockiego starosty w 2014 r. - wcześniej był burmistrzem Wyszogrodu.

Czytaj też: Mariusz Bieniek zaginął. Nowe informacje o poszukiwaniach starosty płockiego

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje