Reklama

Reklama

Marcin "Borkoś" Borkowski po operacji. Specjalne oświadczenie i prośba o oddanie krwi

Są nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Marcina "Borkosia" Borkowskiego. "Na tą chwilę stan Marcina jest określany jako ciężki, ale stabilny i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Przed nim jeszcze kilka operacji, za które trzymamy kciuki oraz w przyszłości niezbędna będzie rehabilitacja" - poinformowano. Marcin "Borkoś" Borkowski, znany ratownik medyczny i wolontariusz, uległ wypadkowi w środę.

"Borkoś" jest w śpiączce farmakologicznej

W środę około godziny 17:00 przy ul. Radzymińskiej w Warszawie motoambulans Marcina "Borkosia" Borkowskiego zderzył się z autem osobowym. Ratownik trafił do szpitala przy ulicy Szaserów.

"Potwierdzamy doniesienia o tym, że Borkoś w dniu wczorajszym uczestniczył w wypadku drogowym. Na tą chwilę stan Marcina jest określany jako ciężki, ale stabilny i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Przed nim jeszcze kilka operacji, za które trzymamy kciuki oraz w przyszłości niezbędna będzie rehabilitacja" - napisano w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie ratownika.

Reklama

Apel o oddawanie krwi dla "Borkosia"

Zaapelowano również o oddawanie krwi ze wskazaniem: Marcin Borkowski, Wojskowy Instytut Medyczny, Odział Intensywnej Opieki Medycznej.

"Będziemy Was o wszystkim informować na bieżąco" - podano.

Marcin "Borkoś" Borkowski miał wypadek

Jak przekazała sierżant sztabowa Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji, w wypadku na ulicy Radzymińskiej uczestniczył skuter Piaggio i samochód marki opel.

Kobieta, która kierowała autem była trzeźwa.

Marcin "Borkoś" Borkowski od wielu lat pracuje jako ratownik medyczny w Warszawie - nie tylko etatowo, ale również jako wolontariusz. Swój prywatny skuter przerobił nawet na motoambulans. Prowadzi również kanał na YouTube, gdzie opowiada o wypadkach i ludziach, którym pomaga.

Czytaj też: Norwegia: W ataku łucznika w Kongsberg zginęły cztery kobiety i mężczyzna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne