Reklama

Reklama

Łódź zawisła na progu spiętrzającym na Wiśle. W środku rodzina z dziećmi

Policjanci i strażacy z pow. kozienickiego (mazowieckie) pomogli rodzinie z dziećmi, której łódź utknęła się na progu spiętrzającym na Wiśle. Ponieważ istniało zagrożenia wywrócenia się łodzi, wodniacy najpierw zabrali na brzeg dwie dziewczynki, a następnie pomogli ich rodzicom.

Jak poinformowała we wtorek (28 lipca) rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach mł. asp. Ilona Tarczyńska, w sobotę funkcjonariusze pełniący służbę na Wiśle na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawisła na progu spiętrzającym. Płynęła nią cała rodzina.

"Z uwagi na zagrożenie wywrócenia się łodzi mundurowi zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg. Następnie powrócili do łodzi, by pomóc rodzicom dziewczynek" - przekazała rzeczniczka kozienickiej policji.

Reklama

Przy wsparciu policjantów, strażaków i osób prywatnych udało się wyprowadzić łódź i rodzina mogła bezpiecznie popłynąć dalej.

Policja apeluje, aby szczególnie na odcinku Wisły w okolicy miejscowości Świerże Górne zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone, zwłaszcza dla większych łodzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje