Reklama

Reklama

Kryzys w seminariach. W Warszawie przyjęto czterech kandydatów

Na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przyjęto czterech kandydatów - przekazała w komunikacie diecezja. Seminarium ogłosiło nabór uzupełniający.

Seminarium pisze na swojej stronie internetowej, że "przyjęto na rok pierwszy (propedeutyczny) czterech alumnów, natomiast kolejni kandydaci są w trakcie rekrutacji".

Wobec małej liczby chętnych ogłoszony został kolejny nabór. "Wszyscy, którzy myślą o kapłaństwie i chcieliby jeszcze w tym roku rozpocząć formację seminaryjną, mogą składać dokumenty do 09 września 2022 roku" - zaznaczają władze seminarium. 

Ilu nowych księży?

By rozpocząć naukę w seminarium, trzeba poza świadectwem maturalnym złożyć świadectwa chrztu i bierzmowania oraz świadczenia o pobieraniu nauki religii wraz z opinią katechety i proboszcza parafii, z której wywodzi się kandydat. 

Reklama

W minionym roku mury seminarium Diecezji Warszawsko-Praskiej opuściło sześciu kapłanów. Po drugiej stronie Wisły, która podlega już innej Diecezji Warszawskiej, tamtejsze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne oraz seminarium misyjne "Redemptoris Mater" wyświęciły łącznie 13 nowych księży

W 2003 roku na pierwszy rok do seminariów diecezjalnych w Polsce zgłosiło się 1438 osób, w 2008 - 786, w 2015 - 546, w 2019 - 324, w 2021 - 242 - podała "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy