Reklama

Kolejna awaria ogrzewania w Warszawie. Tym razem na Pradze

Część mieszkańców stołecznej Pragi nie będzie miało ogrzewania przynajmniej do soboty. W piątek rano doszło do awarii sieci ciepłowniczej - kolejnej w krótkim czasie. Z kolei produkcja ciepła w Elektrociepłowni Żerań została już przywrócona.

Veolia Energia Warszawa S.A. poinformowała o wstrzymaniu dostaw ciepła w rejonie ul. Jagiellońskiej. Awaria nastąpiła około godz. 6:20 w rejonie ul. Jagiellońskiej 3.

Zimne kaloryfery będą mieli mieszkańcy ulic: Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej oraz Zamoyskiego.

"Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest 16.01.2021 o godz. 6:00" - czytamy na stronie internetowej Veolia.

W wyniku awarii w ulicy Jagiellońskiej w Warszawie powstała dziura, w którą wpadł autobus linii 135. Nikomu nic się nie stało.

Reklama

Elektrociepłownia Żerań pracuje normalnie

Po czwartkowej awarii produkcja ciepła w stołecznej Elektrociepłowni Żerań została w piątek rano przywrócona do normy. Jak informuje właściciel elektrociepłowni PGNiG Termika, obecnie nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła.

Parametry wody sieciowej przywrócono do normy w piątek o godz. 7.45 - poinformowała rzeczniczka PGNiG Termika Barbara Gorzelak. - Nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła do odbiorcy - podkreśliła.

PGNiG Termika ustala dokładne przyczyny awarii, do której doszło w czwartek ok. godz. 18 w części elektrycznej zakładu. Skutkiem było wyłączenie wszystkich urządzeń produkcyjnych i zakłócenia w dostawach ciepła i ciepłej wody w 10 warszawskich dzielnicach.

Elektrociepłownia Żerań jest druga co do wielkości, po Elektrociepłowni Siekierki, pod względem ilości wytwarzanego ciepła dla mieszkańców Warszawy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy