Reklama

Klinika "Budzik" pomoże dorosłym. Warszawa otwiera drugi budynek

Koniec budowy kliniki "Budzik" dla dorosłych w Warszawie. Ta znajduje się przy szpitalu Bródnowskim na Targówku. Informację o końcu budowy przekazała Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Akogo?". Jak dodała, w klinice "Budzik" dla najmłodszych wybudziło się właśnie setne dziecko.

Otwierając budynek, szefowa "Akogo" dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by pojawiła się nowa placówka - darczyńcom i osobom, które sprzyjały jej powstaniu. Podkreśliła, że teraz przychodzi czas, by zająć się pracą naukowo-badawczą.

Warszawa. Klinika "Budzik" dla dorosłych otwarta

- W tej chwili światowe badania naukowe kierują się bardzo na mózg i centralny system nerwowy, więc jeśli uda się coś zrobić, będzie to miało znaczenie nie tylko dla śpiączki, ale też wszystkich chorób degeneracyjnych mózgu - zaznaczyła.

- Mam nadzieję, że wyniki będą piękne. W tej chwili w "Budziku" dziecięcym wybudziło się właśnie setne dziecko - powiedziała Ewa Błaszczyk podczas uroczystości.

Reklama

Część pieniędzy - 44 mln zł - na klinikę pochodziła z Funduszu Sprawiedliwości. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział podczas czwartkowego otwarcia, że jest przekonany, że kwota przeznaczona z Funduszu trafiła pod najlepszy adres i w najlepsze ręce.

Klinika "Budzik" otwiera drugi oddział. Pieniądze od Ziobry

Przypomniał, że nie wszyscy zgadzali się, by pieniądze, które wcześniej trafiały wyłącznie na pomoc ofiarom przestępstw - psychologiczną czy prawną - były przekazywane również na tego rodzaju przedsięwzięcia. - Aby komuś można było nieść pomoc prawną czy psychologiczną, trzeba go najpierw wybudzić czy uratować mu życie - mówił Zbigniew Ziobro.

Przypomniał, że pieniądze trafiają też m.in. do straży pożarnej na zakup nożyc pneumatycznych do otwierania zmiażdżonych pojazdów, by uratować i dać szansę na życie poszkodowanym w wypadkach.

- W sensie symbolicznym środki, które pochodzą od skazanych, będą służyły dobru w najbardziej dosłownym tego słowa sensie i znaczeniu - ocenił podczas otwarcia.

Czytaj też: Tej zimy mogą posypać się wysokie kary. Niektórzy zapłacą nawet kilka tys. zł

PAP
Dowiedz się więcej na temat: klinika "Budzik" | Ewa Błaszczyk | "Akogo?"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy