Reklama

Reklama

Józefów: 69-latek zmarł po upadku z roweru. Trwa śledztwo prokuratury

69-letni rowerzysta poruszający się po jednej ze ścieżek w Józefowie, spadł z jednośladu i uderzył głową w ziemię. W wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie tragedii. Okoliczności w jakich do niej doszło, ma pomóc wyjaśnić zlecona sekcja zwłok.

W niedzielę 25 września w Józefowie koło Legionowa na Mazowszu doszło do nieszczęśliwego wypadku. 69-letni rowerzysta jadący ścieżką rowerową przy ulicy Strużańskiej, nagle spadł z jednośladu i uderzył głową o ziemię. Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe.

Około godziny 13:00 pojawili się tam policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe wraz z lekarzem. Ten ostatni stwierdził zgon 69-latka.

- Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone na polecenie prokuratora i teraz prowadzone będą czynności mające na celu ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz przyczyny zgonu mężczyzny - poinformowała w rozmowie z Gazetą Powiatową kom. Justyna Stopińska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Reklama

Trwa śledztwo prokuratury

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, prokurator Katarzyna Skrzeczkowska przekazała, że ciało mężczyzny zostało skierowane do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostanie poddane sekcji zwłok.

Śledztwo prowadzone jest z art. 177 par. 2 kodeksu karnego (spowodowanie wypadku w ruchu). Wcześniej informowano, że postępowanie prowadzone będzie z art. 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci).

Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że policja nie przekazała jej jeszcze pełnych akt w sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy