Reklama

Jacek Sasin wygwizdany w Ożarowie Mazowieckim

Gwizdami został w niedzielę w Ożarowie Mazowieckim przywitany Jacek Sasin. Polityk PiS przybył tam na spotkanie z mieszkańcami gminy, która zgodnie z projektem ustawy posłów PiS miałaby zostać włączona do stolicy.

Emocje, krzyki: "chcemy prawdy" i gwizdy. Na spotkaniu z Jackiem Sasinem mieszkańcy Ożarowa wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec proponowanych przez PiS zmian. Ożarowianie nie chcą być częścią stolicy i domagają się referendum.

"Proszę potraktować to spotkanie jako spotkanie konsultacyjne" - mówiła obecna na spotkaniu poseł Anita Czerwińska (PiS).  

Wtedy na sali powstało oburzenie. "Konsultacje są prowadzone przy projektach rządowych, a nie przy poselskich" - krzyczał ktoś z sali. Uwaga była zgodna z prawdą, projekty poselskie w przeciwieństwie do rządowych przed wpłynięciem do Sejmu nie są poddawane konsultacjom ze społeczeństwem. 

Reklama

"Rozumiem, że nie chcecie, żeby było lepiej"

"Wychodzę z założenia, że ludzie chcą mieć lepiej a nie gorzej. Więc jeśli się daje propozycje, że będzie lepiej, a państwo mówią, że ich nie chcecie i jeszcze mówicie, że wolicie płacić za bilet w drugiej strefie, a nie w pierwszej, bo to jest dla was lepsze, to trudno racjonalnie rozmawiać"  - mówił na spotkaniu Jacek Sasin.

"Jeśli się mówi, że będzie więcej inwestycji, a państwo mówią, że nie chcą, to trudno rozmawiać. Rozumiem, że nie chcecie, żeby było lepiej" - stwierdził.

Polityk PiS przekonywał, że nie wiadomo, jaka aktualnie jest wola narodu, jeśli chodzi o powiększenie Warszawy.

Mieszkańcy skwitowali to krótko i dosadnie okrzykami: "To zróbmy referendum!".

Warszawa i 32 okoliczne gminy

Projekt PiS ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy zakłada m.in., że miasto stołeczne Warszawa stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby 33 gminy.

Zgodnie z nim miasto stołeczne Warszawa, jako jednostka samorządu terytorialnego o charakterze metropolitalnym, ma swoim zasięgiem objąć 33 gminy, w tym gminę Warszawa oraz gminy: Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy