Reklama

Reklama

"Hawaje, czyli przygody siostry Jane" – nowa premiera w Teatrze Capitol

Jak powstają harlequiny, którymi zaczytują się kobiety? Skąd biorą się pomysły na romanse opowiadające o pięknej miłości? Kanadyjski dramaturg i powieściopisarz Allan Stratton przestawia to w przezabawnej, premierowej sztuce "Hawaje, czyli przygody siostry Jane", w Teatrze Capitol. Premiera już 26 kwietnia!

W roli autorki łzawych czytadeł - zachwycająca kolejnym mistrzowskim wcieleniem i bawiąca widza do łez - Daria Widawska. Na scenie towarzyszą jej popularni i lubiani aktorzy: Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, Agnieszka Warchulska, Bartosz Żukowski, Aleksandra Popławska, Barbara Kurzaj, Piotr Nowak, Iza Zwierzyńska, Wojciech Rotowski oraz debiutujący na deskach teatralnych: Marta Manowska i Alan Andersz.

A co dokładnie wydarzyło się na Hawajach?  Vivien Bliss - w tej roli Daria Widawska, pisarka harlequinów, jest związana umową z wydawnictwem na koleją powieść, lecz brak jej natchnienia. Na domiar złego za wszelką cenę pragnie stracić dziewictwo. Sytuacja zdaje się jej sprzyjać, by połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż żona potencjalnego kochanka, fajtłapy Edgara Chisholma, granego przez Przemysława Sadowskiego, ma właśnie wyjechać z miasta.

Reklama

Vivien przybywa więc do jego domu, żeby spędzić tam romantyczny weekend. Po pewnym czasie niedoszli kochankowie odkrywają, że żona Edgara - Doris, w którą wciela się Dominika Ostałowska, jednak została w domu.... Ale to nie jedyny nieproszony gość.

Przybywają kolejni i tak rozpoczyna się seria komicznych wydarzeń, pomyłek, zasadzek, pościgów i trzaskających drzwi, tworzących nieprawdopodobny chaos. Uzbrojona w dyktafon Vivien  dzielnie wkracza w najbardziej ryzykowne sytuacje i na bieżąco je relacjonuje, przekształcając jednocześnie w powieść o przygodach siostry Jane na Hawajach. 

Najgorętsza komedia sezonu

Tę sztukę pełną intryg, miłosnych wątków oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji, wyreżyseruje Marcin Sławiński. Najgorętsza komedia sezonu już od 26 kwietnia w Teatrze Capitol!

Reklama

Reklama

Reklama