Reklama

Reklama

H. Gronkiewicz-Waltz otworzyła wyremontowaną szkołę

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła w piątek po remoncie szkołę przy ul. Bartniczej na Targówku. Placówka ma teraz m.in. nową halę gimnastyczną, stołówkę z zapleczem kuchennym i świetlicę.

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że szkoła została wyposażona m.in. w nowoczesne sale lekcyjne, halę gimnastyczną, boisko sportowe. Dodała, że modernizacja kosztowała 36 mln zł.

Reklama

Prezydent powiedziała, że jej pokolenie z zachwytem patrzy na nowoczesny sprzęt m.in. pracowniach językowych, gdzie obecnie można nauczyć się języka obcego dużo szybciej niż za jej szkolnych lat. Jak dodała, ona sama nie mogła też korzystać z tak nowoczesnych boisk jak to w szkole na Targówku. - Niestety ja miałam fatalne boisko i wielokrotnie korzystając z niego kaleczyłam kolana - przyznała.

Prezydent stolicy przekazała na pomoce dydaktyczne Zespołowi Szkół nr 41 kwotę 10 tys. zł, a Zespołowi Szkół Specjalnych 5 tys. Po oficjalnych uroczystościach odwiedziła nowo wybudowane sale lekcyjne i wpisała się do księgi pamiątkowej szkoły.

Dyrektor zespołu szkół nr 41 Małgorzata Kober podkreśliła, że w wyremontowanym obiekcie znajdują się dwie placówki: Zespół Szkół Specjalnych i Zespół Szkół nr 41 (Szkoła podstawowa nr 206 i Liceum ogólnokształcące nr 102).

- Charakterystyczne dla zespołu szkół nr 41 jest to, że znajdują się w niej zespoły integracyjne. Do tych oddziałów przyjmujemy dzieci z różnego typu dysfunkcjami m.in. ruchu lub z autyzmem. Zapotrzebowanie na takie szkoły jest ogromne. W Warszawie jest bardzo mało szkół ponadgimnazjalnych, które tworzą zespoły integracyjne dla swoich uczniów - powiedziała Kober.

Jak dodała, stara cześć szkoły została wyremontowana kompleksowo, od wymiany podłóg po wymianę poszycia dachowego; wyposażono też starą część szkoły w specjalne podjazdy dla niepełnosprawnych.

Dyrektor szkoły podkreśliła, że do starego obiektu dobudowano kompleks o łącznej powierzchni 43 tys. metrów kwadratowych. - To jest tzw. nowa część, która spełnia wymogi dzieci niepełnosprawnych. Jak dodała Kober, przed remontem w szkole najbardziej brakowało miejsca do nauki, ponieważ jest to największa tego rodzaju placówka na Targówku".

Jak zaznaczyła dyrektor, pieniądze przekazane przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zostaną przeznaczone na dalsze wyposażenie sal np. w meble i komputery.

Obecny na uroczystości burmistrz dzielnicy Targówek Grzegorz Zawistowski powiedział, że jest pewien, iż ten obiekt będzie nie tylko dumą dzielnicy, ale całej Warszawy. - Z niezwykłą dbałością została odrestaurowana część historyczna szkoły. Wszystko to jest świadectwem dobrego gospodarowania pieniędzmi publicznymi - ocenił.

Teresa Gołdowska z wydziału inwestycji dzielnicy Targówek poinformowała, że budynek rozbudowanej szkoły był pierwszym obiektem publicznym murowanym na terenie Bródna - powstał w 1926 r. Dodała, że obiekt jest wpisany do spisu zabytków Warszawy opracowanego przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy