Reklama

Reklama

Grzędy. Ukradli rodzinie pieniądze i biżuterię. Podali się za policjantów

Pieniądze i biżuteria - łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych padło łupem złodziei, którzy oszukali rodzinę z podwarszawski Grzęd. Niebezpieczni, trenujący MMA przestępcy weszli do domu pokrzywdzonych podając się za policjantów. Prawdziwi mundurowi namierzyli oszustów i zatrzymali kilka osób. Podejrzani usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu.

O godzinie 6 rano 25 września do drzwi jednym z domów w Grzędach (pow. piaseczyński) zapukało czterech zamaskowanych mężczyzn, którzy powiedzieli, że są z policji. Weszli do domu, bo jeden z domowników miał jakoby zajmować się handlem narkotykami.

Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej podczas tego zdarzenia na miejsce przyjechał patrol interwencyjny firmy ochroniarskiej, ponieważ włączył się alarm sygnalizujący otwarcie drzwi. Pokrzywdzony odwołał ten alarm będąc przekonanym, że są u niego prawdziwi policjanci.

- Napastnicy zabrali pokrzywdzonym telefony komórkowe, a następnie z poszczególnych pomieszczeń domu skradli pieniądze i wartościowe przedmioty, w tym biżuterię - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Reklama

Wartość skradzionych rzeczy oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kradzież w Grzędach. Policja zatrzymała sześć osób

Gdy domownicy zorientowali się, że zostali oszukani i okradzeni, zgłosili sprawę prawdziwym funkcjonariuszom. - Pracujący nad sprawą policjanci stołecznego wydziału kryminalnego dzięki operacyjnym ustaleniom wpadli na trop osób odpowiedzialnych za to przestępstwo - podkreślił rzecznik KSP.

- Przy współpracy z kolegów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Radomia oraz Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji 'BOA' weszli do pięciu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych powiatów i zatrzymali jedną kobietę i pięciu mężczyzn w wieku od 27 do 38 lat - podał policjant. Doprowadzono też jedną osobę, która przebywała w areszcie.

- Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcy mogą być niebezpieczni, większość z nich miała aktywnie trenować sztuki walki MMA. Część z nich w przeszłości miała również dopuszczać się innego rodzaju przestępstw, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania broni bez wymaganego zezwolenia, czy wzięcie zakładnika, dlatego podjęto decyzję, aby w działania zaangażować inne jednostki - dodał rzecznik KSP.

Kradzież w Grzędach. Zarzuty i areszt

Zatrzymani w tej sprawie zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Podejrzanym zostały przedstawione zarzuty przywłaszczenia mienia oraz podawania się za funkcjonariusza publicznego - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

- Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec pięciu podejrzanych tymczasowy areszt na trzy miesiące - dodała prokurator.

Za zarzucane czyny może im grozić do 5 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy