Reklama

Reklama

Grodzisk Mazowiecki: Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień

Antyszczepionkowcy związani z ruchem Polskie Żółte Kamizelki próbowali wedrzeć się do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim - potwierdza policja. Krzyczeli o przeprowadzaniu "eksperymentów medycznych". Dwie osoby zostały zatrzymane. "Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi" - skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dwie osoby zostały zatrzymane przez policję po bójce, do której doszło w punkcie szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Na opublikowanym w sieci filmie widać szamotaninę z udziałem protestujących i pracowników punktu. Do zdarzenia doszło w niedzielę.

Na filmie widać grupę osób, które próbują dostać się do wnętrza punktu szczepień. Dostępu bronią jego pracownicy. Na miejscu obecna jest też policja oraz straż miejska, uczestnicy zajścia podnoszą argumenty o ograniczaniu wolności i prowadzeniu "eksperymentów medycznych".

Reklama

Jak potwierdziła polsatnews.pl asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim, zdarzenie miało miejsce w niedzielę 25 lipca w punkcie szczepień przy ul. 3 maja w Grodzisku Mazowieckim.

- Policja interweniowała ok 13:30. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku - poinformowała Katarzyna Zych. Jak dodała, dwie osoby zostały zatrzymane. - Postawiono im zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji - poinformowała.

Po zatrzymaniu grupa przeniosła się pod posterunek policji, skąd rozeszła się ok. godz. 16.

"Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję policji za interwencje" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy