Reklama

Reklama

Gdzie jest zaginiony Artur? ITAKA zaprasza do gry miejskiej

Artur to uczeń gimnazjum, który nie wrócił na noc do domu; rodzice zgłosili zaginięcie; w poszukiwaniach może pomóc każdy - to fabuła gry miejskiej organizowanej w sobotę 12 maja przez Fundację ITAKA w ramach kampanii "Nie uciekaj".

Gdzie jest zaginiony Artur? Co skłoniło go do ucieczki z domu? - to pytania, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy gry miejskiej "Poszukiwany - Poszukiwana", organizowanej przez Fundację ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Reklama

Do udziału w grze fundacja zaprasza nastolatków w wieku 12-17 lat w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.nieuciekaj.pl. Udział w grze jest bezpłatny. Zgłaszać można się do 10 maja. Na zwycięskie drużyny czekają nagrody.

Artur to uczeń jednego z warszawskich gimnazjów na Mokotowie. W zasadzie niczym nie wyróżniał się spośród swoich rówieśników, poza tym, że był cichy. Pewnego dnia nie wrócił ze szkoły do domu o zwykłej porze. Początkowo jego rodzice sądzili, że spędza czas z kolegami, ale kiedy nie wrócił na noc, zgłosili zaginięcie.

W poszukiwaniach może pomóc każdy

Policja zajęta przygotowaniami do mistrzostw piłkarskich, które już wkrótce odbędą się w Warszawie ma ograniczone możliwości, ale w poszukiwaniach może pomóc każdy. Aby odnaleźć Artura, uczestnicy gry będą przemierzać centrum Warszawy w poszukiwaniu wskazówek, poszlak i informacji o miejscu jego pobytu. W trakcie gry poznają historię Artura i dowiedzą się o problemach, które doprowadziły do ucieczki z domu.

Gra odbędzie się w sobotę 12 maja w godzinach 12-15. Zabawa inauguruje kolejną edycję organizowanej od 2003 r. kampanii "Nie uciekaj", której celem jest zapobieganie ucieczkom z domu i promocja bezpłatnego telefonu 116 000 w sprawie zaginionego nastolatka i dziecka.

ITAKA pomoc świadczy bezpłatnie

FUNDACJA ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych jest organizacją pozarządową zajmującą się problemem zaginięć. Prowadzi poszukiwania, oferuje wsparcie psychologiczne, prawne oraz socjalne dla rodzin zaginionych oraz realizuje działania profilaktyczne.

ITAKA prowadzi Bazę Danych Osób Zaginionych oraz bazę osób o nieustalonej tożsamości (NN), które są ogólnodostępne na stronie www.zaginieni.pl. ITAKA działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Pomoc świadczy bezpłatnie. Prowadzi także całodobowy bezpłatny telefon 116 000 w sprawie zaginionych dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje