Reklama

Reklama

Garwolin: 21-latek zapłacił za paliwo fałszywym banknotem. Usłyszał zarzuty

Garwolińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na stacji paliw zapłacił za paliwo imitacją banknotu z napisem "souvenir" o nominale 500 złotych. Za zakupy otrzymał resztę w prawdziwych złotówkach. 21-latek usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

W sobotę 24 września, policjanci z Garwolina na Mazowszu otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który tuz przed północą zapłacił fałszywym banknotem na jednej z tamtejszych stacji paliw. 

Mundurowi ustalili, że chodziło o banknot o nominale 500 złotych. Klient stacji opłacił nim zatankowane paliwo oraz drobne zakupy.

21-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia

Kasjerka początkowo nie zorientowała się, że została wprowadzona w błąd i wydała klientowi resztę, a ten odjechał ze stacji. 

"Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywy banknot. Po obydwu jego stronach znajdowały się napisy "souvenir", a także informacja, że nie jest to środek płatniczy" - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Reklama

Policja rozpoczęła poszukiwania mężczyzny natychmiast po zgłoszeniu incydentu. Mundurowi szybko ustalili, że imitacją banknotu posłużył się 21-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Tłumaczył on, że nie miał pojęcia, iż znaleziony przez niego banknot nie jest środkiem płatniczym.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Policjanci podkreślają, że za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy