Reklama

Reklama

Franciszek Sterczewski i Klaudia Jachira na celowniku Solidarnej Polski. Apel do Donalda Tuska

Solidarna Polska wystąpiła z apelem do Donalda Tuska. Koalicjant PiS chce, by p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej doprowadził do usunięcia z klubu PO Franciszka Sterczewskiego i Klaudii Jachiry. Solidarnej Polsce nie spodobało się ich zachowanie wobec kryzysu przy granicy z Białorusią.

Na specjalnej konferencji prasowej sprzed siedziby PO posłowie Solidarnej Polski Jacek Ozdoba (wiceminister klimatu i środowiska) oraz Mariusz Kałużny odnieśli się do wydarzeń związanych z Franciszkiem Sterczewskim i Klaudią Jachirą.

Franciszek Sterczewski i Klaudia Jachira. Co takiego zrobili?

W przypadku posła Sterczewskiego chodzi o incydent, do którego doszło w Usnarzu Górnym, w którym polityk przebywa od poniedziałku. Sieć obiegło nagranie dokumentujące, jak polityk próbuje przedostać się do koczujących uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. Na filmie widać, jak Straż Graniczna goni i zatrzymuje posła biegnącego z torbą z żywnością i lekami.

Reklama

Posłanka Klaudia Jachira podpadła z kolei politykom Solidarnej Polski wpisem na Twitterze, w którym napisała, że dziś Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny. Wcześniej tez próbowała przekazać pomoc migrantom koczującym przy granicy.

Jachira i Sterczewski są posłami KO, ale nie należą do żadnej partii.

Czytaj też: Franek Sterczewski: Na granicy było jak w serialu "Narcos"

Kara dla Sterczewskiego i Jachiry?

Zdaniem polityków Solidarnej Polski, poseł Franciszek Sterczewski zachowywał się w sposób niewłaściwy, kompromitując polski parlament. Z kolei Klaudia Jachira zachowała się niegodnie, porównując "w ślad za panem Frasyniukiem" polskich żołnierzy do "zgrai psów".

- To jest coś, co się powinno się spotkać z natychmiastową reakcją - apelował Ozdoba.

- Żądamy od Donalda Tuska, aby w trybie natychmiastowym podjął działania zmierzające do tego, aby wyrzucić z klubu panią poseł Jachirę i pana posła Sterczewskiego. Żeby zareagować, ukarać ich za to co robią, bo wpisują się w scenariusz antypolski, antyunijny - mówił.

Mariusz Kałużny powiedział z kolei, że Tusk krytykuje strategię rządu wobec osób przebywających na granicy. "A jaka jest strategia Donalda Tuska radzenia sobie z Łukaszenką? Wysłać na ten kryzys Jachirę, pana Sterczewskiego, panią Lempart" - mówił.

Czytaj też: Franciszek Sterczewski uciekał przed pogranicznikami. Wideo obiegło sieć
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje