Reklama

Ferie zimowe 2023 w Warszawie. Kiedy od szkoły odpocznie woj. mazowieckie?

Od zimy 2004 dla różnych województw obowiązują różne terminy ferii zimowych. To dziewiętnasty styczeń z rzędu, kiedy Polacy w różnych zakątkach kraju sprawdzają gorączkowo, kiedy ferie zaczynają się w ich regionie. Kiedy w 2023 roku z ferii zimowych cieszyć się będą mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego?

Ferie zimowe 2023: Warszawa i woj. mazowieckie

W tym roku ferie zimowe dla województwa mazowieckiego przypadają w ostatniej turze, między 13 a 26 lutego 2023. Uczniowie warszawskich szkół nie pójdą na lekcje w drugiej połowie lutego. 

Jeżeli skrupulatnie prowadzisz kalendarz możesz chcieć przy okazji odnotować termin ferii dla Warszawy na kolejny rok. W 2024 mazowieckie będzie odpoczywać między 15 a 28 stycznia - w pierwszej turze.

Razem z województwem mazowieckim odpoczywać będą też uczniowie z dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego. A jak wyglądają tegoroczne terminy ferii dla pozostałych województw?

Reklama

Terminy ferii 2023 dla reszty województw

Pierwsza tura ferii powoli dobiega końca. Najwcześniej do szkoły wrócą uczniowie pięciu województw. Których? Sprawdź poniżej na mapie z terminami ferii zimowych 2023 dla wszystkich województw.

Dlaczego ferie są w różnych terminach?

Ferie zimowe obejmowały jednocześnie cały kraj do sezonu zimowego 2003/2004. Od tamtej pory wprowadzono cykliczność, a poszczególne grupy województw rozpoczynają przerwę międzysemestralną w różnych, każdego roku innych terminach. Dlaczego zdecydowano się na taką zmianę?

Choć kilka terminów ferii każdego roku wprowadza trochę zamieszania, to trudno odmówić tej decyzji logiki. Dzięki niej znacznie większa część Polaków może zaplanować zimowy urlop. To dobre dla naszego samopoczucia, ale także gospodarki kraju. 

Ostatnia tura, jak co roku nie pokrywa się terminem z poprzednią. Co z tego wynika? Warszawa i mazowieckie będą przez dwa tygodnie odpoczywać w towarzystwie tylko trzech województw, a miejsce noclegowe powinno się udać znaleźć nawet na ostatnią chwilę.

Czytaj również:

Gdzie na narty w Polsce? 11 idealnych miejsc na ferie zimowe

Pogoda na ferie 2023. Zimy w tym roku nie będzie

Jeździsz na nartach w Austrii? Śniegu jest mało a ceny są wyższe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ferie zimowe 2023 | szkoła | przerwa | województwo mazowieckie | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy