Reklama

Reklama

Ekspedientka odmówiła sprzedaży telefonu niewidomemu wiceministrowi

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik nie mógł kupić telefonu. Ekspedientka odmówiła wydania produktu, ponieważ jako niewidomy nie może on samodzielnie przeczytać umowy zakupu. Wiceminister został pouczony, że następnym razem musi przyjść do sklepu z osobą dorosłą, która przeczyta mu treść dokumentu. Wydarzenie opisał w sieci.

Paweł Wdówik chciał kupić telefon na raty w jednym ze sklepów w Pruszkowie, jednak ekspedientka poinformowała go, że żaden z banków współpracujących z siecią nie daje zgody na zawarcie umowy z osobą niewidomą. Zamiast tego, wiceministrowi polecono, aby przyszedł do sklepu z osobą dorosłą, która pomoże mu zapoznać się z treścią proponowanej umowy.

Reklama

Wdówik odmówił i spróbował dokonać identycznej transakcji przez internet - tym razem bez żadnych przeszkód. Oburzony zachowaniem ekspedientki opisał zdarzenie na Twitterze.

Pytany przez money.pl o szczegóły sprawy, Wdówik dodał, że prosił obsługę sklepu o pomoc w przeczytaniu umowy. Jak bowiem wskazują przepisy, pracownik może przeczytać niewidomemu klientowi treść umowy, którą proponuje.

- Na pomoc przy zawarciu umowy nie godzi się żaden z pracowników sklepu. Zarówno kierownik sklepu, jak i pozostali pracownicy solidaryzują się z osobą, która mnie obsługuje. Poprosiłem o zaświadczenie, że nie zostanę obsłużony. Odmówiono mi go jednak - opowiedział Wdówik w rozmowie z money.pl.

Sklep przeprasza

Na zarzuty odpowiedziała sieć sklepów RTV EURO AGD. 

W zamieszczonym na Twitterze oświadczeniu sklep przeprosił wiceministra za zaistniałą sytuację i zobowiązał się do wprowadzenia zmian, które zapobiegną takim zdarzeniom w przyszłości. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje