Reklama

Reklama

Dziadek potrącił wnuka. Trzylatek nie żyje, wszczęto śledztwo

Prokuratura Rejonowa Radom Zachód wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia trzylatka na placu kościelnym w gminie Kowala w powiecie radomskim. W trzyletnie dziecko wjechał samochodem jego dziadek - podał szef prokuratury Janusz Kaczmarek.

Śledztwo prowadzone jest z art. 177 paragraf 2 Kodeksu karnego w sprawie o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. - Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów - powiedział prokurator. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę na parkingu przed kościołem w Trablicach w gm. Kowala. - 45-letni mężczyzna, cofając autem marki Chrysler potrącił swojego trzyletniego wnuka. Dziecko doznało rozległych obrażeń ciała. Zostało przewiezione do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie po paru godzinach zmarło - przekazał prokurator. Chłopiec był synem pary młodych, która brała w tym czasie ślub w kościele w Trablicach. Kierujący chryslerem był trzeźwy. Prawdopodobnie nie zauważył stojącego za autem dziecka

Reklama

Rodzina jest w szoku

We wtorek ma odbyć się sekcja zwłok chłopca. Planowane są też przesłuchania świadków zdarzenia. - Cała rodzina jest w szoku. Dziadek dziecka nie został jeszcze przesłuchany, gdyż jego stan psychiczny nie pozwalał na to. Przesłuchanie nastąpi w najbliższych dniach - powiedział prok. Kaczmarek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy