Reklama

Cysterna zgnieciona jak puszka. Tir uderzył w kładkę zbiornikiem na mąkę

Cysterna do przewozu mąki została zgnieciona po uderzeniu w przęsło kładki dla pieszych na trasie S8 w pobliżu Zielonki na Mazowszu. Stalowy zbiornik "złamał się" pod wpływem impetu zderzenia. Najprawdopodobniej, gdy zestaw przejeżdżał pod konstrukcją, element naczepy był hydraulicznie podniesiony. Kierowca był trzeźwy.

We wtorek około godziny 21:06 podnoszona hydraulicznie cysterna do przewozu mąki zahaczyła o kładkę dla pieszych w pobliżu węzła Zielonka na trasie S8 (woj. mazowieckie). Do zdarzenia doszło na jezdni z Warszawy w kierunku Białegostoku.

Zablokowany został jeden pas - podał Łukasz Bik z Punktu Informacji Drogowej w Centrali generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ciężarówka uderzyła w kładkę na pasie zjazdowym prowadzącym do Zielonki.

Podniesiony zbiornik został zniszczony. Uderzenie zerwało z niego pokład techniczny i inne wyposażenie. Sama cysterna została zgnieciona.

Zniszczony został także fragment barier energochłonnych

Reklama

Przęsło ze śladami po uderzeniu

Ślad uderzenia widoczny jest także na stalowym przęśle kładki.

Po uderzeniu naczepa nie odłączyła się od ciągnika siodłowego. Nikomu nic się nie stało - informuje serwis wwl112.pl. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Tragiczny wypadek pod Lublińcem. Nie żyją trzy osoby

Na miejsce przyjechali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie oraz OSP w Markach i Zielonce. Była tam także policja.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy - podał zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji, informuje Warszawa w Pigułce.

Utrudnienia trwały około 2,5 godziny - poinformowała GDDKiA.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zielonka | wypadek | cysterna | droga S8 | S8 | mazowieckie | kładka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy