Reklama

Reklama

Co się wydarzyło w Złotych Tarasach? Jest oświadczenie dyrekcji

W ciągu jednego tygodnia w stołecznej galerii Złote Tarasy doszło do dwóch tragicznych wypadków. 28 października i 2 listopada po upadkach z dużej wysokości zginęli mężczyzna oraz kobieta. "Wstępne ustalenia wskazują, że osoby zmarłe targnęły się na własne życie" - poinformowało Interię Biuro Dyrekcji CH Złote Tarasy. Galeria zapewnia, że schody i barierki spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Do pierwszego wypadku doszło 28 października. Jak podawała policja, około 40-letni mężczyzna spadł z wysokości 12 metrów. - Kilka minut po godz. 19:00 w centrum handlowym miał miejsce upadek mężczyzny z wysokości - mówił mł. asp. Rafał Rutkowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Świadkowie mieli relacjonować, że mężczyzna, zjeżdżając ruchomymi schodami, dostał nagłego ataku padaczki. Policja nie wykluczała, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Reklama

Do drugiej tragedii doszło w Dzień Zaduszny - 2 listopada. Tym razem z poziomu 4 na poziom -1 spadła kobieta. Oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa podinsp. Robert Szumiata przekazał Interii, że zmarła to 46-letnie mieszkanka powiatu piaseczyńskiego. Policja nie informowała o okolicznościach, w jakich doszło do tragedii. 

Śmierć w Złotych Tarasach. Stanowisko Centrum Handlowego

"Wstępne ustalenia wskazują, że obie osoby zmarłe targnęły się na własne życie" - podaje Biuro Dyrekcji Złotych Tarasów w przesłanym Interii stanowisku. Biuro dyrekcji zaznacza jednak, że obie sprawy badają policja i prokuratura, która ustali dokładne okoliczności obu tragicznych zdarzeń.

Złote Tarasy zapewniają, że galeria spełnia wymogi bezpieczeństwa. "W związku ze zdarzeniami na terenie CH Złote Tarasy z dnia 28 października br. oraz 2 listopada br. informujemy, że barierki oraz ruchome schody w CH Złote Tarasy spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym oraz wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego" - poinformowano. 

(JK)

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy