Reklama

Reklama

Ciechanów: Nie żyje 3,5-latka. Miała zatruć się środkami gryzoniobójczymi

W Ciechanowie zmarła 3,5-letnia dziewczynka. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, powodem jej śmierci miało być niewłaściwe zastosowanie środków gryzoniobójczych, które zakopano przy domu. Z gruntu zaczął wydobywać się szkodliwy gaz. Objawy zatrucia wystąpiły także u jej rodziców. W sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie.

Jak poinformowała w czwartek nadkom. Jolanta Bym, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, do zdarzenia doszło 13 września w jednej z miejscowości na terenie powiatu ciechanowskiego. Służby ratunkowe otrzymały wówczas informację o złym samopoczuciu mieszkańców domu jednorodzinnego, przy czym 3,5-letnia dziewczynka oraz jej rodzice "mieli objawy zatrucia".

Ciechanów. 3,5-letnia dziewczynka zmarła w szpitalu

Dziecko wraz z matką zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. - Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych - przekazała nadkom. Bym. Jak dodała, z uwagi na zły stan zdrowia, dziewczynkę przetransportowano do szpitala w Warszawie, gdzie niestety zmarła.

Reklama

- W tej sprawie prowadzone jest śledztwo - zaznaczyła rzeczniczka ciechanowskiej policji.

Zastępca prokuratora rejonowego w Ciechanowie Piotr Tyszka poinformował, że w sprawie zgonu 3,5-letniej dziewczynki wszczęto tam śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Na tę chwilę, najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu było nieprawidłowe użycie środków gryzoniobójczych - powiedział prokurator Tyszka. Zastrzegł przy tym, że planowana jest sekcja zwłok 3,5-letniej dziewczynki, która ma szczegółowo wyjaśnić przyczyny jej śmierci.

Gaz ze środków gryzoniobójczych miał przedostać do pomieszczeń mieszkalnych

Jak dodał prokurator, z dotychczasowych ustaleń wynika, że środki gryzoniobójcze zostały zakopane w pobliżu domu, przy czym sposób działania tych substancji spowodował, że wydobywający się z nich gaz przedostał się do wnętrza budynku, "do pomieszczeń mieszkalnych".

- Środki te zostały zabezpieczone. Są to środki specjalistyczne, rolnicze. Nie są to środki domowe - zaznaczył prokurator Tyszka.

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie informując w czwartek o śmierci 3,5-letniej dziewczynki, zwróciła się jednocześnie z apelem "o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych".  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy