Reklama

Reklama

Burza w Warszawie. Zalane ulice, problemy w komunikacji miejskiej

W poniedziałkowy wieczór nad stolicą przeszła burza. Zalane zostały warszawskie ulice, część z nich jest wciąż nieprzejezdna. ZTM poinformowało utrudnieniach w komunikacji miejskiej. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed kolejnymi burzami w nocy.

Strażacy otrzymali najwięcej zgłoszeń o podtopieniach od mieszkańców Ursynowa i Wilanowa, zalane są także ulice w podwarszawskich miejscowościach.

Zalane piwnice i garaże, połamane drzewa

- Do godz. 20 było około 80 zgłoszeń do straży pożarnej w związku z trwającymi burzami - przekazał rzecznik komendanta mazowieckiego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Stołeczna straż informuje z kolei, że zgłoszenia cały czas napływają i dotyczą głównie podtopień garaży, piwnic, czy też połamanych drzew czy spadających konarów. Nie ma żadnych rannych.Przez burze metro na stacji Stokłosy na Ursynowie musiało zamknąć jedno wejście. 

Reklama

- Mimo tego ze stacji nadal można korzystać - przekazała rzeczniczka metra Anna Bartoń. Jak wyjaśniła, grodzie zostały zamknięte, aby do stacji nie wlewała się woda w związku z intensywnymi opadami deszczu. - W tej chwili woda jest wypompowywana - dodała.

Kierowcy mieli problemy z dostaniem się z Doliny Służewieckiej do al. KEN, ponieważ woda zalazła zjazd. Zalane były również inne ulice na Ursynowie. Zaskoczeni kierowcy mają problemy z dalszą jazdą, a niektórzy mieszkańcy wracają do domów brodząc w wodzie.

Również w Śródmieściu burze spowodowały szkody. Na Krakowskim Przedmieściu wiatr powywracał parasole, krzesła i stoliki w jednym z kawiarnianych ogródków.

Na nagraniach w mediach społecznościowych widać zalane ulice i samochody do połowy w wodzie. 

"Z powodu intensywnych opadów deszczu w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM. Możliwe opóźnienia, odwołania, przekierowania i relacje skrócone pociągów" - informuje WTP. Dodano, że może to dotyczyć komunikacji w innych miejscach stolicy.

Burze spowodowały usterkę urządzeń sterowania ruchem kolejowych w rejonie stacji Warszawa Zachodnia na peronie 8 i na szlaku Lesiów – Dobieszyn. Ponadto drzewo spadło na sieć trakcyjną na torze numer 1 na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. W poniedziałek po południu wydano ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia przed upałem oraz burzami z gradem. Alerty dotyczą terenu całego kraju. Burzom towarzyszą wiatr - w porywach do 90 km/h i grad. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert o burzach dla mieszkańców województw: pomorskiego, podkarpackiego oraz części małopolskiego i mazowieckiego.

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | burza | Deszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama