Reklama

Bieżuń: Przewróciła się ciężarówka przewożąca trzodę chlewną

Ciężarówka z naczepą przewożąca niemal 200 sztuk trzody chlewnej przewróciła się podczas wymijania samochodu osobowego. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Bieżuń (woj. mazowieckie). Obecnie trwa podnoszenie pojazdu, droga jest zablokowana.

Mł. asp. Tomasz Łopiński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żurominie poinformował. że na czas podnoszenia ciężarówki wyznaczone są objazdy lokalnymi drogami. Utrudnienia mogą potrwać ok. 1,5 godziny.

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Bieżuń na ulicy Zamkowej podczas wymijania się ciężarówki z osobówką. - Na łuku drogi samochód ciężarowy zjechał na pobocze, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ciężarówka przewróciła się - relacjonował rzecznik. Dodał, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Reklama

Zwierzęta rozbiegły się po łące

Wyprowadzeniem świń z przewróconej naczepy zajmowali się strażacy z PSP w Żurominie oraz strażacy ochotnicy. Na miejscu były obecne służby weterynaryjne. Jak podają policjanci, pojazd przewoził 180 sztuk tucznika.

- Część zwierząt rozbiegła się po łące, ale udało się je wyłapać. Wszystkie trafiły do podstawianego pojazdu zastępczego - przekazał policjant.

Po godz. 14 na miejsce zdarzenia przyjechały dwa dźwigi, które będą podnosić na koła pojazd wraz z naczepą. W tym czasie droga będzie zablokowana, a samochody będą kierowane na objazd innymi lokalnymi drogami.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | trzoda chlewna | ciężarówka | Bieżuń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy