Reklama

Reklama

Bezcześcił zwłoki i oszukiwał klientów. Grozi mu osiem lat więzienia

Policjanci z Płońska (woj. mazowieckie) zatrzymali 45-latka podejrzanego o oszustwa i znieważenie zwłok. Mężczyzna przyjmował wysokie zaliczki za wykonanie prac na cmentarzu, potem zaś nie wywiązywał się z umów. Szczątki z jednego z remontowanych grobów zakopał przy ogrodzeniu cmentarza.

Mężczyzna od lutego do listopada ubiegłego roku miał oszukać co najmniej dziewięć osób - informuje mazowiecka policja. Oferował im wykonanie prac na cmentarzu. 45-latek przyjmował zaliczki w kwotach od 1,7 tys. do nawet 6 tys. zł. Zlecano mu między innymi wykupienie miejsca na cmentarzu, prace przy wykopaniu i budowie grobu oraz rozbiórkę, renowację lub budowę pomnika. Mężczyzna nie wykonał żadnej z tych prac.

Jak podaje policja, 45-latek dopuścił się także znieważenia ludzkich zwłok. Podczas odnowy jednego z grobów, mężczyzna miał umieścić szczątki w mogile zastępczej, następnie przenieść je z powrotem do grobu. Zamiast tego, płońszczanin zakopał zwłoki przy ogrodzeniu cmentarza.

Reklama

Ukrywał się przed policją

Mężczyzna ukrywał się przez kilka miesięcy przed organami ścigania, często zmieniając miejsce zamieszkania. W końcu został zatrzymany w Płońsku.

45-latek usłyszał dziewięć zarzutów związanych z oszustwami oraz zarzut znieważenia zwłok. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 

Grozi mu do ośmiu lat więzienia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy