Reklama

Awaria w Warszawie. 80 budynków bez dostaw ciepła

Po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej w stolicy od piątkowego poranka ponad 60 praskich budynków jest bez ciepła. Wieczorem do kolejnej awarii doszło na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków - wynika z informacji spółki Veolia Energia Warszawa.

Na Pradze usuwanie skutków piątkowej awarii prawdopodobnie potrwa do około godz. 6 rano w sobotę. Jak zaznaczyła rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, nadal bez ogrzewania są budynki w rejonie ul. Jagiellońskiej. Jest ich ponad 60 - przy ul. Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego.

Kolejna awaria

W piątek wieczorem na stronie internetowej Veolii opublikowano informację o kolejnym wstrzymaniu dostaw ciepła - tym razem w rejonie ul. Kabacki Dukt na Ursynowie. 

Wyłączenie objęło 18 budynków, głównie przy ul. Kabacki Dukt oraz kilka w al. KEN, na ul. Na Przyzbie, Wąwozowej, Za Łąkami. Przywrócenie dostaw ciepła - jak podano - planowane jest na godz. 18 w sobotę.

Reklama

Kłęby pary, przyczyna nieznana

Rzeczniczka Veolii zaznaczyła, że na miejsce zdarzenia pojechali pracownicy spółki, którzy zabezpieczają teren, gdzie są kłęby pary. Robotnicy lokalizują dokładne miejsce awarii. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie się stało.

Żyrada zastrzegła, że w obu przypadkach - i praskim, i kabackim - trudno mówić na razie o przyczynach. Po usunięciu awarii i jej skutków Veolia powoła komisję awaryjną, która później wyjaśni okoliczności.

Informacje dotyczące awarii na Pradze mówią na razie o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej o średnicy 700 milimetrów. W związku z awarią w ulicy Jagiellońskiej powstały dwie wyrwy: jedna ma metr kwadratowy, druga dwa metry kwadratowe. W jedną z dziur wpadł rano autobus linii 135. Nikomu nic się nie stało.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy