Reklama

Akcja "łowców cieni" na Okęciu. Zatrzymali obywatela Australii

​52-letni obywatel Australii Daniel A. wpadł w ręce "łowców cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za oszustwa finansowe. Śledczy szacują straty w tej sprawie na 13 milionów dolarów.

Współpraca "Łowców cieni" CBŚP z AFP (Australian Federal Police) doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego czerwoną notą Interpolu 52-letniego Daniela A. - Strona australijska przekazała informację, że poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej przyleci do Polski z Dubaju - tłumaczyła rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Jak wyjaśniła, australijscy policjanci nie dysponowali żadnymi szczegółami. - Tymi zajęli się już policjanci z grupy tzw. łowców cieni z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci ustalili, kiedy oraz na jakie polskie lotnisko ma przylecieć mężczyzna i przy wsparciu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 52-latka, który następnie został doprowadzony do prokuratury - dodała rzeczniczka.

Reklama

13 mln dolarów strat wyrządzonych przez Daniela A.

Podinsp. Jurkiewicz podała, że działania zostały przeprowadzone przy współpracy oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu. - 52-letni Daniel A., obywatel Australii na podstawie czerwonej noty Interpolu był poszukiwany zaledwie przez kilka dni, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie Australii, gdzie łączną sumę strat oszacowano na 13 mln dolarów - przekazała.

Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 20 lat więzienia. - W tym roku "łowcy cieni" CBŚP zatrzymali już 25 osób ściganych przez służby różnych państw - przypomniała podinsp. Jurkiewicz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: łowcy cieni | Australia | Daniel A.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy