Reklama

Reklama

Agresywne zachowanie. Wicestarosta Dariusz B. zostanie zwolniony

Na pewno zostaną wyciągnięte konsekwencje z zachowania mojego zastępcy. Nie wyobrażam sobie, by taka osoba dalej piastowała funkcję wicestarosty - powiedział w środę starosta powiatu makowskiego Zbigniew Deptuła. Dodał, że Dariusz B. zostanie zwolniony z pracy.

Jak przekazał PAP starosta powiatu makowskiego, w takich sytuacjach nie można tolerować czynów zabronionych. "Trudno się odnieść do tego inaczej, jak uznać jego zachowanie jako czyn naganny, który w ogóle nie powinien mieć miejsca. Takie zachowanie jest niewyobrażalne dla osoby publicznej" - powiedział Zbigniew Deptuła.

Reklama

"Musimy tę sytuację jakoś przeżyć i z pochylonym czołem chodzić i wstydzić się za taki czyn swojego zastępcy" - dodał starosta.

Wskazał, że Dariusz B. był jego zastępcą od listopada 2018 roku. "Wcześniej był radnym powiatowym" - podał.

Policjanci z Makowa Mazowieckiego interweniowali w szpitalu wobec mężczyzny, który był agresywny wobec ratowników i funkcjonariuszy - powiedziała rzecznik prasowy Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

Tym mężczyzną był wicestarosta powiatu makowskiego Dariusz B.

Wicestarosta powiatu makowskiego Dariusz B. decyzją lekarza jest obecnie w szpitalu na obserwacji. Być może będą planowane czynności z jego udziałem, ale dopiero po uzyskaniu zgody lekarza - przekazała z kolei rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje