Reklama

Reklama

Afera pedofilska w warszawskim domu kultury. Ruszyła kontrola

W domu kultury "Świt" w Warszawie rozpoczęła się kontrola po aresztowaniu 50-letniego Roberta K. Mężczyźnie zarzuca się obcowanie płciowe z nieletnią. - Kontrola prowadzona jest na wniosek burmistrza dzielnicy Targówek - przekazał zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza Jakub Leduchowski.

Jak doprecyzował Leduchowski, kontrola dotyczy wydatkowania środków przez dom kultury i zasad współpracy z Fundacją "Gest" lub innymi firmami, których założycielem jest właściciel wioski archeologicznej. - Dotyczy roku 2020, 2021 i połowy roku 2022 - dodał.

Wcześniej radni PiS z Targówka złożyli w ratuszu pismo z apelem do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którem domagają się drobiazgowej kontroli w domu kultury "Świt". Ma to związek z zatrzymaniem, pod zarzutem obcowania płciowego z nieletnią, 50-letniego Roberta K., prowadzącego Wioskę Archeologii Żywej.

Reklama

Afera pedofilska w DK "Świt". "Związek miłosny" z 14-latką

50-letni Robert K. został zatrzymany podczas ostatnich zajęć w roku szkolnym w Wiosce Archeologii Żywej. Decyzją sądu pozostanie w areszcie przez co najmniej trzy miesiące. Zarzuty, jakie otrzymał, dotyczyć mają 14-letniej dziewczynki. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, dziewczynka opowiadała, że jest z nim "w związku miłosnym". Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone pod koniec marca.

Robert K. był wiceprezesem fundacji "Gest", która na swoją działalność, m.in. prowadzenie Wioski Archeologii Żywej, otrzymywała fundusze ze środków publicznych, w tym z budżetu obywatelskiego. Prowadził też zajęcia z dziećmi w domu kultury "Świt". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy