Reklama

30-latka chciała przechytrzyć policję. Źle obliczyła wartość kradzionych rzeczy

Policjanci z Mokotowa zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież zabawek w galerii handlowej. Doprowadzona do komendy 30-latka ubolewała, że źle obliczyła wartość kradzionych rzeczy i o dziewięć złotych przekroczyła próg odpowiedzialności za wykroczenie, przez co grozi jej więzienie - poinformował podkom. Robert Koniuszy.

Jak przekazał policjant, około godz. 21 w poniedziałek (21 września) mundurowi dostali wezwanie do jednej z mokotowskich galerii handlowych. Tam czekali na nich pracownicy ochrony oraz kierownik sklepu zabawkowego w towarzystwie 30-latki, która wyszła z niego z torbą wypełnioną pudełkami z markowymi zabawkami dla chłopców.

Kobieta przyznała się do kradzieży, mówiąc, że zabawki kradnie na sprzedaż. 

- Ubolewała też nad swoją matematyką, twierdząc, że była przekonana, iż wartość zabranych przez nią zabawek nie przekroczy 500 zł, ponieważ wtedy odpowiedziałaby jedynie za wykroczenie i dostałaby mandat karny. W związku z tym, że źle obliczyła, myląc się o 9 zł, będzie musiała odpowiedzieć za przestępstwo - podał podkom. Robert Koniuszy.

Reklama

Policjant dodał, że kobietę czekają teraz zarzuty, a następnie rozprawa sądowa, na której może zostać skazana na pięć lat więzienia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama