Reklama

Reklama

20-latka pod wpływem metynolu pędziła autem na obwodnicy

20-letnia kobieta pod wpływem środków psychotropowych (metylonu), spowodowała wypadek na obwodnicy Radomia. Zginęła w nim 19-letnia pasażerka auta, a kierująca i trzy inne osoby zostały ranne. Radomska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Marcie A. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Do wypadku doszło 12 czerwca na południowej obwodnicy Radomia.

20-latka kierowała vw golfem, będąc pod wpływem substancji psychotropowej w postaci metylonu (pochodnej amfetaminy). Wraz z nią autem jechały cztery młode osoby.

Z ustaleń śledczych wynika, że 20-latka wsiadła za kierownicę krótko po zażyciu metylonu. Jechała południową obwodnicą Radomia z nadmierną prędkością - ok. 132-136 km na godzinę. Po wyprzedzeniu innego samochodu, na zakręcie utraciła kontrolę nad pojazdem, zjechała z jezdni i uderzyła w barierę ochronną, doprowadzając do wywrócenia auta.

Reklama

Nie pamięta przebiegu zdarzenia

Na skutek odniesionych w wypadku obrażeń, śmierć poniosła 19-letnia pasażerka golfa. Inny z pasażerów doznał złamań obojczyka i kręgów piersiowych. Dwie pozostałe osoby jadące autem odniosły mniej poważne obrażenia. Kierująca trafiła do szpitala m.in. ze złamanym obojczykiem. Po opuszczeniu szpitala została tymczasowo aresztowana.

Z badań zleconych przez śledczych wynika, że wszystkie osoby jadące samochodem - poza 19-letnią ofiarą wypadku - były pod wpływem środków psychotropowych. W samochodzie znaleziono też ziele konopi indyjskich. Troje pasażerów siedzących z tyłu, w tym zmarła 19-latka - nie miało zapiętych pasów.

Marta A. nie przyznała się do zarzuconych czynów. Wyjaśniła, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Grozi jej kara od 2 do 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Radomiu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy