Reklama

Reklama

Zorganizowali nielegalną imprezę. 15-latka miała ponad trzy promile

Mimo obostrzeń grupa nastolatków z Chrzanowa i Trzebini (woj. małopolskie) zorganizowała imprezę nad rzeką Chechło. Jedna z uczestniczek miała ponad trzy promile alkoholu we krwi. Nastolatków czeka sprawa w sądzie rodzinnym.

Reklama

Jak ustaliła policja, grupa nastolatków z Chrzanowa i Trzebini za pośrednictwem komunikatora internetowego umówiła się na spotkanie na rzeką Chechło.

Reklama

- Dziwne zachowanie 15-latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów i natychmiast postanowił zaalarmować odpowiednie służby - przekazała Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Uciekli w obawie przed konsekwencjami

Przed przyjazdem karetki pogotowia oraz policji pozostali uczestnicy imprezy oddalili się w obawie przed konsekwencjami.

Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka 15-latce pobrano krew na oznaczenie alkoholu - wynik: ponad trzy promile.

Nastolatków czeka sprawa w sądzie rodzinnym

- Policjanci bardzo szybko ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Całą grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie zasad sanitarnych dotyczących grupowania się - zauważyła Cisło.

Funkcjonariusze wyjaśniają również, skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna i utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy