Reklama

Reklama

Zmarł Józef Leśniak. Wicewojewoda małopolski i były poseł PiS miał 54 lata

Zmarł wicewojewoda małopolski, były poseł PiS Józef Leśniak. Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego i odważnego człowieka - napisał w środę premier Mateusz Morawiecki, wspominając zmarłego. Józef Leśniak miał 54 lata. Od grudnia 2019 roku był II wicewojewodą małopolskim, a po roku został I wicewojewodą.

Józef Leśniak był absolwentem Université Nancy 2 (kierunek: literatura współczesna), Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych - Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek: politologia), a także studiów podyplomowych typu MBA "Zarządzanie gospodarką europejską" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 2010-2015 Józef Leśniak zasiadał w Radzie Powiatu Nowosądeckiego, a w VIII kadencji Sejmu (l. 2015-2019) był posłem. W parlamencie pełnił funkcje m.in. wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych, członka Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury oraz wiceprzewodniczącego Polskiej Sekcji Zgromadzenia Parlamentarnego Frankofonii.

Reklama

Równolegle do pracy parlamentarnej w Polsce, był członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. Reprezentował Polskę w pracach Komisji ds. Politycznych i Demokracji.

Premier Morawiecki: Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego człowieka

"To dla nas wszystkich ogromna strata" - napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita w przekazanej mediom informacji o śmierci Józefa Leśniaka. "Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski" - napisał Kmita. Dodał, że Józef Leśniak zawsze służył mu radą i wsparciem. "Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi" - napisał.

Józefa Leśniaka wspominali też m.in. premier Morawiecki i rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. "Zapamiętam go na zawsze jako wspaniałego i odważnego człowieka, oddanego Polsce i Swojemu regionowi. Niech spoczywa w pokoju" - napisał Morawiecki na Twitterze.

Jako "dobrego, skromnego człowieka, niezastąpionego przyjaciel, patriotę, oddanego służbie Ojczyźnie" wspominała Józefa Leśniaka Czerwińska. "Józefie, dziękujemy za wszystko. Żegnaj, Przyjacielu. Spoczywaj w pokoju" - napisała rzeczniczka PiS na Twitterze.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama