Reklama

Reklama

Zimowe warunki turystyczne w Tatrach

W Tatrach od wysokości około 1500 m leży śnieg. Miejscami na szlakach pojawiły się oblodzenia - informują w piątek władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) i apelują do turystów o zachowanie ostrożności.

Ośnieżone Tatry można obserwować z Zakopanego. Mocno ośnieżone są m.in. zbocza Giewontu czy Kasprowego Wierchu. Na Kasprowym w piątek rano leżało 10 cm śniegu, a termometry wskazywały tam minus 4 st. C.

Wychodząc w wyższe partie gór należy pamiętać o odpowiednim, ciepłym ubraniu i zimowym obuwiu. W miejscach oblodzonych i zaśnieżonych niezbędne mogą okazać się raczki. W dolnych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Pracownicy TPN informują, że szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską, w stronę Bobrowieckiej Przełęczy oraz u wylotu Doliny Starorobociańskiej.

Reklama

Z powodu remontu do końca listopada będzie nieczynna kolejka linowa na Kasprowy Wierch. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy