Reklama

Reklama

Zima w pełni. Bajkowe widoki w Tatrach

Niemalże wszystkie szlaki w Tatrach są już zasypane śniegiem. Na Kasprowym Wierchu leży ok. 10 cm śniegu, co pozwoliło już na ulepienie bałwana. Widok z Hali Gąsienicowej zapiera z kolei dech w piersiach.

Choć mamy jeszcze jesień, w górach panują już zimowe warunki. Szlaki, także te położone w niższych partiach, są pokryte śniegiem. 

Media społecznościowe zostały zalane falą zdjęć i filmów wykonywanych w zimowej scenerii. Jednym z nich jest nagranie z otoczenia Hali Gąsienicowej autorstwa przewodnika Przemysława Sobczyka.

W weekend na Podhalu odnotowano bardzo niskie temperatury - w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich, Kasprowego Wierchu czy Rysów za dnia termometry wskazywały nawet -10 stopni Celsjusza. 

Zima w Tatrach. TPN ostrzega

Gdy jednak ktoś zaplanuje sobie wyjścia w góry, musi bardzo uważać. W Tatrach zrobiło się niebezpiecznie. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Reklama

Tatrzański Park Narodowy przypomina, że dni są coraz krótsze i około godziny 16 robi się ciemno. Należy tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

"Wybierając się na tatrzańskie szlaki o tej porze, uważajcie na siebie. To niezwykle niebezpieczny okres w górach, wymagający doświadczenia i przygotowania. Bądźcie bezpieczni!" - zaapelowano.

Czytaj też: Te grupy zapłacą mniej za prąd. Jesteś w jednej z nich?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy