Reklama

Reklama

Ziemia zapadła się na cmentarzu w Trzebini. Uszkodzone dziesiątki grobów

Około 50 grobów zostało uszkodzonych po tym, jak na cmentarzu w Trzebini (woj. małopolskie) zapadła się ziemia. Straż pożarna zabezpieczyła teren. To kolejny podobny przypadek w tamtej okolicy.

- Rano otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w Trzebini, w powiecie chrzanowskim, na cmentarzu przy ulicy Jana Pawła II zapadła się ziemia. W wyniku tego zawaliska powstał lej o głębokości 10 metrów i średnicy 20 metrów - powiedział we wtorek starszy kapitan Bogusław Szydło z zespołu prasowego małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Nie ma osób poszkodowanych. Uszkodzonych zostało ok. 50 grobów.

PSP poinformowała o sprawie władze samorządowe i Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. - To teren pogórniczy. To nie pierwsze takie zawalisko w tym rejonie - zauważył.

Reklama

Posiedzenie sztabu kryzysowego

"W związku z zapadliskiem, jakie powstało w Trzebini - na terenie tamtejszego cmentarza - wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Będzie ono poprzedzone wizją lokalną. Wstępne oględziny miejsca zdarzenia odbyły się już rano z udziałem wojewody" - podano w komunikacie biurowa wojewody.

Posiedzenie sztabu odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Trzebini. Po posiedzeniu, prawdopodobnie ok. godz. 14:00-14:30, odbędzie się briefing prasowy wojewody.

Czytaj też: Kraków zaczyna dziś sezon grzewczy. Wiadomo, o ile wzrosną rachunki za ogrzewanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy