Reklama

Reklama

Zawada wdzięczna za beatyfikację Zbigniewa Strzałkowskiego

Podtarnowska Zawada jest dumna i wdzięczna za beatyfikację ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Misjonarz - razem z innym franciszkaninem ojcem Michałem Tomaszkiem oraz włoskim księdzem - został dzisiaj ogłoszony błogosławionym. Wszyscy beatyfikowani zostali zamordowani w 1991 roku przez terrorystów w Peru, gdzie pracowali.

Mieszkańcy Zawady najpierw obejrzeli w telewizji transmisję z uroczystości, a wieczorem w kościele dziękowali za dar beatyfikacji swojego krajana.

Parafianie mówili reporterowi Radia Kraków, że są zadowoleni i dumni z misjonarza Strzałkowskiego. Wspominali go jako dobrego i wesołego człowieka, który miał w sobie coś wyjątkowego.

Ewa Woronowicz-Adruszkiewicz z rodziny ojca Strzałkowskiego na wieczorną mszę świętą dziękczynną za beatyfikację przyjechała z Gorzowa Wielkopolskiego. Powiedziała, że jej rodzina jest bardzo dumna i podziękowała za - jak stwierdziła - dar łaski.

Parafia w Zawadzie będzie się starała o relikwie błogosławionego ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. W kościele ma też stanąć jego figura.

Zawada będzie dziękowała za beatyfikację swojego rodaka także jutro podczas mszy świętej o godzinie 11.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy