Reklama

Reklama

Zamknięta droga w Krakowie. Będą utrudnienia. Rusza przebudowa A4 [MAPKA]

W poniedziałek o godzinie 7.00 zamknięta została ul. Dzikiej Róży w Krakowie. Ma to związek z budową dodatkowego pasa ruchu na lokalnym odcinku autostrady A4. Roboty potrwają do połowy maja 2023 roku i będą kosztowały ponad 14,5 mln zł.

Jak informuje Generalny Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 7.00. zamknięta została ul. Dzikiej Róży w Krakowie. Pozostanie możliwość przejazdu dla pojazdów budowy i dojazdu do posesji przy ul. Dzikiej Róży. Dla pozostałych pojazdów wprowadzony jest objazd do ul. Kąpielowej przez ulicę Zakopiańską i Poronińską.

Zmiana została wprowadzona w związku z budową dodatkowego pasa ruchu na jezdni prawej odcinka A4 od węzła Kraków Południe do wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej. Po zamknięciu ulica Dzikiej Róży zostanie rozebrana i powstanie w nowym śladzie. Będzie przesunięta o ok. 10 m w kierunku rzeki Wilgi w stosunku do obecnej lokalizacji.

Reklama

Nowy pas ruchu na autostradzie A4

Dodatkowy pas ruchu na jezdni autostrady A4 o długości 900 m dobudowany zostanie od węzła Kraków Południe w kierunku węzła Kraków Łagiewniki, do miejsca, w którym już istnieje trzeci pas. Przebudowana zostanie fragment łącznicy z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudowane ekrany akustyczne i droga serwisowa, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży). 

Wykonana będzie również przebudowa sieci: teletechnicznej, energetycznej, wodociągowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.

Kilkukilometrowe korki na obwodnicy Krakowa

Odcinek, na którym zostanie dobudowany trzeci pas ruchu, stanowi fragment Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa z bardzo dużym natężeniu ruchu samochodowego. Według pomiarów wykonywanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/2021 przejeżdżało tym odcinkiem prawie 85 tys. pojazdów na dobę czyli o 60 proc. więcej niż w 2015 r. W godzinach szczytów komunikacyjnych, wyjazdów i powrotów weekendowych czy wakacyjnych liczba tych pojazdów znacząco wzrasta i tworzą się kilkukilometrowe zatory. Poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu w kierunku wschodnim usprawni przejazd i płynność ruchu. Poprawi się także bezpieczeństwo podróży.

GDDKiA szacuje termin wykonania robót do połowy maja 2023 roku. Prace pochłoną prawie 14 mln 481 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy