Reklama

Reklama

Zakopane: Tłumy na Krupówkach. Spontaniczna impreza pod Tatrami

- Tłum turystów urządził sobie spontaniczną zabawę, są tańce i muzyka - tak sobotni wieczór na Krupówkach relacjonowała reporterka Polsat News Klaudia Syrek. Nie obeszło się bez mandatów - funkcjonariusze wystawili ich ponad 30, część spraw skierowano do sądu.

Jeszcze w sobotę sytuację w Zakopanem skomentował mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

- Dziś to wygląda podobnie jak wczoraj. Mnóstwo, mnóstwo turystów. Ponad 20 tys. osób pojawiło się w ten weekend w Zakopanem. Po zakończeniu skoków narciarskich dużo osób wyszło na ulice. Rozmawiamy, pouczamy, nakładamy mandaty. Funkcjonariusze podejmują interwencje. Do rana będziemy zwracać uwagę na osoby nietrzeźwe, która mogą być narażone na niebezpieczeństwo podczas mroźnej nocy - powiedział. 

- Podobnie jak piątek, tak i w sobotę zakopiańskie Krupówki przeżywały oblężenie. Interweniowała policja. Turyści urządzili sobie spontaniczną zabawę, tańce i śpiewy - informuje reporterka Polsat News Klaudia Syrek.

Reklama

Kibice pod Wielką Krokwią

Grupy kibiców skoków narciarskich zebrały się podczas sobotniego konkursu w okolicach Wielkiej Krokwi. Policja wylegitymowała 112 osób, nałożyła 36 mandatów - głównie za brak maseczek - i skierowała 15 wniosków o ukaranie do sądu – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Sobotni konkurs skoków, w związku z pandemią koronawirusa, odbył się przy pustych trybunach.

Turyści na szlakach

Jak powiedziała dyżurna Punktu Informacji Turystycznej TPN, ruch turystyczny jest szczególnie duży nie tylko nad Morskim Okiem, ale i we wszystkich dolinach reglowych, jak np. w Dolinie Kościeliskiej czy Strążyskiej.

Tatrzańskie szlaki przysypane są kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu, pod którym zalega starszy, zmrożony śnieg bądź lód. Wybierając się na szlaki, warto zaopatrzyć się w raki, raczki lub nakładki antypoślizgowe oraz kijki. Planując wycieczkę, należy mieć na uwadze, że panuje bardzo silny mróz.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z pandemią. Turyści powinni zachowywać dystans 1,5 m od innych. Zaleca się również wycieczki w towarzystwie osób, z którymi przebywamy na co dzień. Należy unikać gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych. Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Należy unikać kontaktu z ławami, barierkami i ogrodzeniami. Aby unikać tłoczenia się w kolejkach, władze parku rekomendują zakup biletów wstępu drogą elektroniczną przez stronę tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay.

Weekend w Zakopanem

Po poluzowaniu od piątku obostrzeń, do Zakopanego na weekend przyjechało bardzo wielu turystów. Już od piątku na drodze pod Tatry panował wzmożony ruch. Bardzo dużą frekwencję turystyczną widać szczególnie na Krupówkach. Na deptaku również widać wielu turystów, którzy nie stosują się do restrykcji. Na ulicy policja ogłasza komunikat o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy