Reklama

Reklama

Zakopane: Ponad 100 interwencji policji

Turyści imprezowicze przenieśli się z Krupówek do hoteli i pensjonatów - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. W nocy z piątku na sobotę miały miejsce 103 interwencje, wlepiono 84 mandaty.

- Minionej nocy w obiektach turystycznych pod Tatrami mieliśmy osiem interwencji związanych z głośnym zachowaniem. Dochodziło do zakłócania ciszy nocnej przez grupy rozbawionych osób, które nie dawały spać innym wypoczywającym turystom. Nie dochodziło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend - powiedział Wieczorek.

Reklama

Jak mówił, imprezy z Krupówek przeniosły się teraz do hoteli i pensjonatów. - Z uwagi na fakt, że patroli policyjnych na Krupówkach było bardzo dużo, adekwatnie wzrosła liczba odnotowanych interwencji. W nocy z piątku na sobotę policjanci w powiecie tatrzańskim odnotowali 103 interwencje - poinformował.

Więcej patroli na Krupówkach

W nocy na Krupówkach zwiększone zostały patrole policyjne. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarne lub obsceniczne. 162 osoby zostały wylegitymowane. Policja odnotowała w sumie 115 wykroczeń, z czego 84 zakończyły się mandatami karnymi - 69 dotyczyło braku maseczek, 31 wniosków o ukaranie skierowano do sądu, z czego 27 dotyczyło braku maseczek.

Wielu turystów na Krupówkach dopiero na widok patrolu policji zakładało maseczki, a kiedy radiowóz przejechał, niektórzy z powrotem je zdejmowali.

Pojedyncze interwencje

Według policji w nocy z piątku na sobotę nie było takich tłumów na Krupówkach, jak w ubiegłym tygodniu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesądziły z alkoholem. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, a dwie z nich znieważyły interweniujących policjantów i usłyszą stosowne zarzuty.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji przez weekend zakopiańskich policjantów wspierają kilkudziesięciu policjantów z Krakowa. Patrole mają zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.

Przekaż 1 proc. na Fundację Polsat rozliczając PIT TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama