Reklama

Reklama

Zakopane: Nowy sposób dotarcia na szlaki

Tatrzański Park Narodowy zainicjował we wtorek 15 września wypożyczalnie samochodów elektrycznych, którymi turyści będą mogli dotrzeć do Kuźnic i na Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka.

- Zależy nam, aby w Zakopanem dbać o środowisko. Oczywiście może się pojawić pytanie, dlaczego my jako Tatrzański Park angażujemy się w tego typu przedsięwzięcie. Naszym głównym celem jest ochrona przyrody w Tatrach, ale bez wyjścia poza góry i bez ochrony powietrza, które nad Tatry napływa, trudno chronić Tatrzański Park Narodowy i tę przyrodę. Zależy nam na tym, żeby powietrze było jak najczystsze i myśleliśmy o tym, co będzie w przyszłości - powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

Reklama

Samochody będzie można wypożyczać i oddawać w trzech miejscach: w Kuźnicach, przy Centrum Edukacji Przyrodniczej na ul. Chałubińskiego w Zakopanem oraz na Palenicy Białczańskiej przy parkingu, z którego można dalej wędrować np. do Morskiego Oka.

- Zdecydowaliśmy się na te miejsca, ponieważ w nich gromadzi się najwięcej turystów - wyjaśnił dyrektor TPN.

Cena wypożyczenia auta

Samochody elektryczne do Zakopanego wprowadziła firma innogy go! Jest to 10 samochodów BMW i3. Szef elektromobilności w innogy go Polska Andrzej Popławski powiedział, że bardzo cieszy się ze współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Dodał, że wypożyczalnia tych samochodów działa z dużym powodzeniem w Warszawie, gdzie jeździ 500 aut marki BMW i3.

- Pomyśleliśmy, że fajnie mieć takie samochody w Warszawie, ale są miejsca, które z naszej perspektywy nawet bardziej ich potrzeba ze względu na zabezpieczenie potrzeb ekologicznych - mówił Popławski.

Aby skorzystać z usługi innogy go! Należy zainstalować aplikację mobilną w smartfonie dostępną do ściągnięcia w oficjalnych sklepach App Store lub Google Play, zarejestrować konto za pomocą aplikacji mobilnej, podając niezbędne w tym procesie dane osobowe.

Cena za wypożyczenie innogy go! w Zakopanem to 29,99 zł za 30 minut, 59,99 zł za 75 minut, 99,99 zł za 300 minut. Można też wypożyczyć auto na 8 minut za 9,99 zł co wystarczy na dojazd do Kuźnic. Innogy Polska i TPN mają zamiar rozwijać zainicjowany projekt i wprowadzić ekologiczny transport do Morskiego Oka. Do współpracy zaproszono firmę Man, która ma wprowadzić samochód elektryczny do przewozu osób niepełnosprawnych pod schronisko nad Morskim Okiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne