Reklama

Reklama

Zaginięcie Jakuba Bocheńskiego. Policja ma nowy trop

Policja odnalazła w Krakowie samochód należący do zaginionego Jakuba Bocheńskiego - polityka Lewicy z Nowego Sącza (woj. małopolskie). Ostatnio mężczyzna widziany był w ubiegłym tygodniu w Krakowie w pobliżu hotelu przy ul. Dąbskiej 5.

"Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci z komisariatu prowadzący poszukiwania, patrolując jedną z ulic w rejonie Płaszowa odnaleźli pojazd należący do zaginionego 30-letniego Jakuba Bocheńskiego" - poinformował PAP w piątek rzecznik komendy miejskiej policji w Krakowie Piotr Szpiech.

Według niego odnaleziony grafitowy renault megane kombi został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

"Pojazd zostanie poddany szczegółowym oględzinom" - zapowiedział rzecznik, zaznaczając, że dalej są prowadzone czynności mające na celu odnalezienie zaginionej osoby.

Jakub Bocheński zaginął. Poszukiwania

Reklama

Jakub Bocheński wyszedł z hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie 22 września i udał się w nieznanym kierunku.

Zgodnie z ogłoszeniem o zaginięciu, ubrany był w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Mógł przemieszczać się swoim samochodem, który został odnaleziony.

Mężczyzna ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemnobrązowe włosy, ma brodę. Osoby, które widziały Jakuba Bocheńskiego lub mają o nim informacje proszone są o kontakt pod numerami telefonu: 112, 47 83 52 910, 47 83 53 070 lub 505 770 122.

Kilka dni po zaginięciu Bocheńskiego władze Lewicy, z którą 30-latek był związany, poinformowały za pośrednictwem mediów społecznościowych o zawieszeniu go w prawach członka partii. Przedstawiciele ugrupowania nie podali powodów swojej decyzji. 

Nieoficjalne ustalenia Interii

Jak nieoficjalnie ustaliła Interia, polityk w dniu zaginięcia przebywał w Krakowie na szkoleniu. Po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia. Swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali. 

Z nieoficjalnych informacji wynika też, że po tym jak mężczyzna zniknął, do jednego z komisariatów miała zgłosić się kobieta, która złożyła zeznania obciążające polityka. Obecnie podejmowane są czynności sprawdzające. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy