Reklama

Reklama

Zaczarowana Piosenka na krakowskim Rynku

8 i 9 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, odbędą się 10. Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" oraz 9 Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Wezmą w nich udział utalentowane osoby niepełnosprawne oraz gwiazdy muzyki i sportu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Wstęp wolny.

Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" na stałe zapisały się w kalendarzu krakowskich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Pierwszego dnia, tj. w sobotę 8 czerwca, odbędzie się finał 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Reklama

Podobnie jak w ubiegłych latach, uzdolnionym wokalnie osobom niepełnosprawnym towarzyszyć będą gwiazdy. W tym roku wystąpią u ich boku: Kayah, Ewa Bem, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Ryszard Rynkowski i Mrozu. Koncerty poprowadzą: Anna Dymna, Cezary Kosiński i Zbigniew Zamachowski.

Początek festiwalowych zmagań o godz. 19.30. Występy finalistów oceni jury. Zasiądą w nim: Ewa Błaszczyk, Urszula Dudziak, Monika Kuszyńska, Magdalena Waligórska, Jacek Cygan, Jerzy Stuhr, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Adam Sztaba i Marek Piekarczyk.

Finał konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Zwycięzcy otrzymają statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia: I miejsce - 24 tys. zł, II - 10 tys. zł, III - 5 tys. zł. Przebieg finału relacjonować będzie Program 2 TVP (poniżej znajdują się daty emisji).

Festiwal Zaczarowanej Piosenki w liczbach

Do 8 dotychczasowych edycji konkursu zgłosiło się ponad 2700 wokalistów z całej Polski. 56 finalistów otrzymało statuetki Zaczarowanego Ptaszka i odebrało nagrody o łącznej wartości 670 tys. zł. Z finalistami śpiewało 50 największych gwiazd polskiej piosenki.

Kandydatów oceniało ponad 100 jurorów. Koncerty w Łazienkach Królewskich w Warszawie i na Rynku Głównym w Krakowie zgromadziły ponad 100 tys. osób. Dzięki emisjom w TVP półfinały i finały Festiwalu obejrzało dotychczas 36 milionów telewidzów.

Pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu

W niedzielę 9 czerwca płyta Rynku Głównego zamieni się w arenę zmagań niepełnosprawnych sportowców m.in.: koszykarzy, siatkarzy, rugbistów, tenisistów stołowych, ciężarowców i szermierzy. Niepełnosprawnych mistrzów będą wspierać m.in.: Natalia Partyka i Dariusz Michalczewski.

Swoich sił w poszczególnych konkurencjach będzie mogła spróbować również publiczność. O godz. 9.00 każdy będzie mógł wziąć udział w sportowym poranku "Przywitaj dzień z Fitness Platinium". O godz. 11.00 rozpoczną się pokazy sportowe, które potrwają do godz. 15.00.

"Razem Mimo Wszystko"

O godz. 21.00 rozpocznie się koncert "Razem Mimo Wszystko", którego celem jest promowanie organizacji pozarządowych. W tym roku zaprezentują się: Fundacja Marka Kamińskiego, Fundacja "Oswoić Los", Stowarzyszenie "Dignitas Dolentium", Fundacja Wspólnoty Burego Misia, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem", Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Prezentacjom poszczególnych organizacji towarzyszyć będą występy gwiazd: Renaty Przemyk, Olka Klepacza, Moniki Kuszyńskiej, Artura Gadowskiego i Roberta Kasprzyckiego. Koncert poprowadzą Anna Dymna i Piotr Polk.

Organizatorami Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" i Festiwalu Zaczarowanej Piosenki jest Fundacja Anny Dymnej przy współpracy Telewizji Polskiej SA oraz Gminy Miejskiej Kraków. Więcej informacji: www.mimowszystko.org i www.zaczarowana.pl.

Emisja koncertów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w TVP 2

• Koncert półfinałowy - 8 czerwca godz. 7.30

• Koncert finałowy, kategoria dzieci - 15 czerwca, godz. 16. 55

• Koncert finałowy, kategoria dorosłych - 16 czerwca, godz. 15. 20

• Koncert "Razem Mimo Wszystko" - 22 czerwca, godz. 16.55

INTERIA.PL JEST PATRONEM MEDIALNYM IMPREZY.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy