Reklama

Reklama

Wzmożony ruch w okolicach Zakopanego

W Zakopanem i okolicach panuje w piątek wzmożony ruch samochodowy. Sznur aut ciągnie się od Poronina do centrum Zakopanego. Trudności mają kierowcy w centrum miasta oraz w okolicach stacji narciarskich.

- Samochody poruszają się w ślimaczym tempie już na drogach wjazdowych do Zakopanego. Trudności są też w Poroninie na skrzyżowaniu "zakopianki" z drogą prowadzącą w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji, Kazimierz Pietruch.

Reklama

Wzmożony jest też ruch samochodowy na lokalnych drogach w okolicach Zakopanego, gdzie turyści przemieszczają się na różne stacje narciarskie.

- Kierowcy muszą uzbroić się cierpliwość, bo dojazd do celu zajmie im trochę więcej czasu niż przy zwykłym ruchu - dodał Pietruch. Policja apeluje też o spokój i uprzejmość w stosunku do innych kierowców; zwraca uwagę, że wielu z nich np. wyprzedza pojazdy stojące w korku, stwarzając przez to niebezpieczne sytuacje.

Kierowcy mogą ominąć korek, skręcając przy wjeździe do Zakopanego na Olczę. Tą wewnętrzną obwodnicą centrum miasta szybciej można dotrzeć w rejon Wielkiej Krokwi lub w okolice stacji narciarskiej Nosal.

Według rzecznika nowotarskiej policji na "zakopiance" w rejonie Nowego Targu panuje wzmożony ruch samochodowy, ale nie ma utrudnień w poruszaniu się.

Nowy Rok w Zakopanem wita każdego roku ok. 100 tys. turystów. Jak powiedział dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki, zajęte są wszystkie zakopiańskie hotele o wysokim standardzie. Większość popularnych prywatnych kwater też jest zajętych, jednak w tym roku sylwestrowi goście rezerwują pobyt na krótko - trzy lub cztery noclegi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy