Reklama

Reklama

Wysoki urzędnik NFZ oskarżony o brak nadzoru

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie oskarżyła byłego naczelnika wydziału monitorowania świadczeń Marka Sz. O przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, w wyniku którego małopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia poniósł straty w wysokości 784 tys. zł,

- Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu - powiedział PAP w piątek rzecznik prokuratury Jerzy Balicki.

Reklama

Według prokuratury, w wyniku niedopełnienia obowiązków i braku nadzoru nad właściwą realizacją umów dotyczących rozliczeń pacjentów, którzy w ramach leczenia korzystali także z "chirurgii jednego dnia" w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich "Popiela", doszło do podwójnego opłacania świadczeń zdrowotnych. Nadpłata, czyli strata NFZ, wyniosła 784 tys. zł.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w małopolskim NFZ toczy się od maja 2004 roku. W postępowaniu tym ujawniono kilka wątków dotyczących m.in.: wyłudzania refundacji świadczeń z NFZ za fikcyjne usługi medyczne; korupcji związanej z zawieraniem kontraktów z NFZ i wyłudzeń dokonywanych w związku z wymianą danych osobowych pacjentów, a także podwójnego opłacania świadczeń zdrowotnych.

Zarzuty postawiono wielu osobom, w tym wysokim urzędnikom z byłego kierownictwa NFZ. Część oskarżonych dobrowolnie poddała się karze. Zapadły prawomocne wyroki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje