Reklama

Wracają połączenia Kraków-Zakopane. Pierwsze pociągi ruszą przed świętami

Wracają bezpośrednie połączenia na trasie Kraków-Zakopane. Pierwsze pociągi ze stolicy Małopolski do stolicy polskich Tatr ruszą przed świętami Bożego Narodzenia i będą kursowały do końca ferii. Później na tym odcinku rozpocznie się kolejny etap prac remontowych.

- Prace na kolejowej zakopiance prowadzone są zgodnie z harmonogramem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A łączą realizację inwestycji na jednotorowej trasie do Zakopanego z zapewnieniem bezpośrednich połączeń koleją w sezonie letnim i zimowym. Dzięki temu podróżni mogą korzystać z dotychczasowych efektów prac i coraz lepszej komunikacji pociągiem pod Tatry - powiedziała  Dorota Szlachta z zespołu prasowego PKP PLK S.A. 

Remont na trasie między Suchą Beskidzką a Chabówką i Zakopanem

Obecnie na odcinkach między Suchą Beskidzką a Chabówką i Zakopanem jest realizowany kolejny etap prac, których efektem będzie skrócenie czasy podróży na trasie Kraków - Zakopane do dwóch godzin. Podczas tego etapu m.in. przebudowano stacje w Osielcu, Chabówce oraz przystanki osobowe w Skawie i Szaflarach. Na odcinku Szaflary - Biały Dunajec powstało nowe torowisko. Roboty trwają także na stacji końcowej w Zakopanem, gdzie powstaje centrum komunikacyjne.

Reklama

Wcześniej, bo przed wakacjami na trasie kolejowej do stolicy Tatr przebudowano 21 stacji i przystanków między Skawiną a Zakopanem, oraz zmodernizowano 125 przejazdów kolejowo-drogowych. Od marca 2023 r. planowana jest kolejna faza robót na trasie Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane.

- Z każdym etapem inwestycji, dzięki przebudowie torów, sieci trakcyjnej, przepustów oraz przejazdów kolejowo-drogowych i urządzeń sterowania ruchem, poprawia się sprawność kolejowej zakopianki, wzrasta poziom bezpieczeństwa w komunikacji kolejowej i drogowej - dodała Szlachta.

Modernizacja kolejowej zakopianki

Modernizacja kolejowej zakopianki, prowadzona jest w ramach projektu "Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane". Na realizację przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 r.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy